Kolumbijski pomocnik przebywa na wypożyczeniu w Bayernie już drugi sezon. Zgodnie z kontraktem po jego zakończeniu niemiecki klub może skorzystać z możliwości transferu definitywnego. Karl-Heinz Rummenigge zaznacza, że nie spieszy się, aby wykorzystać tę opcję.

 

Sam piłkarz nie patrzy daleko w przyszłość. - Czuję się tu dobrze. Jestem spokojny. W czerwcu zobaczymy, co będzie dalej. Teraz myślę tylko o Bayernie - powiedział Rodriguez. - Moja rekonwalescencja przebiega pomyślnie. Nie mogę doczekać się początku roku - dodał.

 

Wiele mówiło się o tym, że piłkarz nie może znaleźć wspólnego języka z trenerem Kovacem. 27-latek zdementował te pogłoski. - Bayern ma zdrową, bardzo dobrą drużynę, a z trenerem nie ma żadnego problemu - skomentował.

 

James obiecująco rozpoczął sezon 2018/2019. W ośmiu meczach Bundesligi strzelił trzy gole. Jego postępy zahamowała kontuzja więzadeł w kolanie.

 

W poprzednim sezonie James zdobył z Bayernem tytuł mistrza Niemiec. W obecnym sezonie ekipa z Monachium zajmuje trzecią lokatę ze stratą sześciu punktów do Borussii Dortmund.