Mistrzynie świata na drodze polskich siatkarek do Tokio

Siatkówka
Mistrzynie świata na drodze polskich siatkarek do Tokio
fot. PAP

To już pewne, choć oficjalnie tej informacji jeszcze nie podano. Jak donosi Przegląd Sportowy, w światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 polskie siatkarki powalczą z mistrzem świata - Serbią oraz z Portoryko i Tajlandią. Spotkania rozegrane zostaną w dniach 2–4 sierpnia 2019 roku. Być może dwa turnieje odbędą się w Polsce.

Kilka tygodni temu z rywalizacji o wyjazd do Tokio wycofała się jedna z drużyn, a jej miejsce zajęła reprezentacja polskich siatkarek. Po kilku dniach okazało się, że drużyna Jacka Nawrockiego zastąpi w eliminacjach Kubę. - To oznacza, że zagramy m.in. z Serbka - powiedział „PS” Mirosław Przedpełski, członek zarządu FIVB.

 

Jest szansa na to, by turniej kwalifikacyjny odbył się w naszym kraju. Światowa federacja zgłosiła się do PZPS z pytaniem, czy Polska jest zainteresowana organizacją imprezy. Ostatnio w rozmowie z PAP tę informację potwierdził wiceprezes PZPS Jacek Sęk.

 

Prawa do światowego turnieju kwalifikacyjnego kosztują aż 500 tysięcy dolarów, być może uda się tę kwotę nieco zmniejszyć. Nie ma bowiem wielu chętnych do organizacji, są więc podstawy do negocjacji. 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze