PlusLiga: Ósme zwycięstwo Aluron Virtu Warty Zawiercie

W spotkaniu 13. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie wygrali z Cuprum Lubin 3:1. Podopieczni trenera Marka Lebedewa odnieśli ósme zwycięstwo w dwunastym meczu tego sezonu.

W premierowej odsłonie przewagę mieli początkowo przyjezdni. Do stanu 11:15 to oni nadawali ton wydarzeniom na boisku, lepiej zagrywali, lepiej przyjmowali i byli skuteczniejsi w ofensywie. Później nastąpiło nagłe załamanie gry Cuprum – siedem przegranych akcji z rzędu! W polu zagrywki pojawił się Mateusz Malinowski i po serii dobrych serwisów jego drużyna uzyskała przewagę 18:15. Od tego momentu zawiercianie mogli grać punkt za punkt i spokojnie zmierzali po zwycięstwo w secie. Stało się ono faktem po serwisie Jakuba Wachnika w siatkę (25:22).

Partia numer dwa była wyrównana do stanu 11:11, później przewagę uzyskali gospodarze (15:11, 20:16). Znów główną rolę odegrała dobra zagrywka  siatkarzy Aluron Virtu Warty. Choć w końcówce goście dążyli do odrobienia strat (22:20), trzy ostatnie piłki padły łupem zawiercian. Dwa skuteczne ataki Krzysztofa Rejno i błąd lubinian zakończyły tę odsłonę (25:20).

Po pewnym zwycięstwie w dwóch pierwszych setach, w trzecim gospodarze zupełnie oddali inicjatywę rywalom. Lubinianie na początku wypracowali sobie znaczącą przewagę (3:8), którą jeszcze powiększyli w środkowej części (8:15). W ekipie z Zawiercia pogorszyło się przyjęcie, spadła skuteczność w ataku, tymczasem po drugiej stronie siatki dobrze prezentowali się Masahiro Yanagida i Jakub Ziobrowski. W efekcie gospodarze gładko przegrali (15:25).

W czwartej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (10:10, 17:17). Po wygraniu czterech kolejnych piłek przewagę uzyskali siatkarze z Zawiercia (22:19). W końcówce przybliżyły ich do zwycięstwa dwie pomyłki rywali – przestrzelona zagrywka Damiana Borucha i autowy atak Igora Grobelnego (24:21). Lubinianie wygrali dwie kolejne akcje, ale nie zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Skuteczny atak Bartosza Gawryszewskiego z krótkiej zakończył seta (25:23) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Mateusz Malinowski (20), Marcin Waliński (17), Kamil Semeniuk (16), Krzysztof Rejno (11) – Aluron Virtu Warta; Masahiro Yanagida (24), Jakub Ziobrowski (24), Mariusz Marcyniak (10) – Cuprum.  MVP: Michal Masny.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin  3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23)

Aluron Virtu Warta: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Marcin Waliński –Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Michał Żuk.
Cuprum: Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Przemysław Smoliński, Kert Toobal, Masahiro Yanagida, Jakub Ziobrowski – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Filip Biegun, Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś, Jakub Wachnik.