Sylwester na stadionie w Sosnowcu! Mecz Zagłębie - Legia przerwano przez... fajerwerki (WIDEO)

Do skandalu doszło podczas czwartkowego meczu Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa. Kibice, którzy wybrali się na Stadion Ludowy w Sosnowcu byli świadkami "sylwestrowego" pokazu fajerwerków. Sędzia był zmuszony przerwać na kilka minut zawody w związku z pokazem pirotechnicznym urządzonym na trybunach. Z tego powodu spotkanie trwało ponad 100 minut.

Mimo, że Sylwester wypada 31 grudnia, kibice w Sosnowcu urządzili już sobie przetarcie przed nim. W 70. minucie meczu arbiter główny Mariusz Złotek przerwał grę bowiem nad jego oraz głowami zawodników wybuchały fajerwerki. Spotkanie przyjaźni zostało wstrzymane na niecałe 10 minut.

Gościom najwyraźniej ta przerwa posłużyła, bo po wznowieniu gry błyskawicznie strzelili dwa gole. Zanim zawody zostały przerwane, to gospodarze sensacyjnie prowadzili 2:1. Ostatecznie to Legia wygrała 3:2 i zrównała się punktami (39 pkt.) z prowadzącą w tabeli Lechią Gdańsk. Ekipa prowadzona przez Piotra Stokowca swój mecz rozegra w sobotę. Rywalem gdańszczan na ich obiekcie będzie Górnik Zabrze.

Wydarzeniami z Sosnowca z pewnością zajmie się Komisja Ligi. Klub może spodziewać się nałożenia kar.