EBL: Trefl Sopot - TBV Start Lublin. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Trefl Sopot - TBV Start Lublin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Trefl Sopot nie zaczął tego sezonu najlepiej, ale teraz się wzmacnia! Jak zaprezentuje się przeciwko TBV Startowi Lublin? Transmisja w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.

Trefl zmienił już wcześniej trenera - Marcina Klozińskiego zastąpił Jukka Toijala, ale nie przyniosło to od razu poprawy gry. Dlatego postawiono na wzmocnienia. Pierwszym z nich jest Sasa Zagorac - mistrz Europy ze Słowenią z 2017 roku. To bardzo doświadczony podkoszowy, który jeszcze w poprzednim sezonie zdobywał srebrne medale z Krka Nove Mesto. To będzie świetne uzupełnienie dla Milana Milovanovicia i szansa dla Pawła Leończyka na więcej minut na pozycji silnego skrzydłowego. W dodatku sięgnięto po Amerykanina Jonte Flowersa.

 

- Znam tego gracza z dwóch wspólnie przepracowanych sezonów i wiem dokładnie czego się po nim spodziewać. To doświadczony zawodnik, który wielokrotnie udowodnił, że jest wojownikiem, liderem i typem zwycięzcy. Jonte potrafi grać bardzo aktywnie w obronie i na pewno pomoże nam również w tym elemencie. Da też naszej drużynie dużo doświadczenia i wsparcia dla młodszych zawodników - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Toijala.

 

TBV Start również wzmacniał się w trakcie rozgrywek. Najpierw do tej ekipy dołączył Szwed Anton Gaddefors, a od niedawna w Lublinie jest też Joe Thomasson. To zawodnicy, którzy doskonale znają już Energa Basket Ligę. Z miejsca bardzo ważnym ogniwem zespołu z Lublina stał się przede wszystkim Thomasson - w swoich dwóch pierwszych meczach zdobywał odpowiednio 21 i 13 punktów, co tylko potwierdza jego rolę. Amerykanin ma pomóc przede wszystkim w ofensywie.

 

- Przed nami dużo pracy. Cały początek sezonu nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Aby wrócić na właściwe tory, musimy zacząć grać szybciej i bardziej agresywnie - tłumaczył ostatnio trener David Dedek.

 

Jednym z liderów lubelskiej drużyny jest oczywiście James Washington. Rozgrywający w tym sezonie zdobywa średnio 16 punktów i 6,9 asysty na mecz, chociaż nie do końca przekłada się to na wyniki jego zespołu. Teraz będzie rywalizował przede wszystkim ze swoim rodakiem, Ianem Bakerem oraz z Łukaszem Kolendą. Młody zawodnik Trefla ma już co prawda za sobą debiut w pierwszej reprezentacji Polski, ale czeka go jeszcze sporo pracy. Rywale powinni jednak już teraz uważać na jego trójki.

 

W ekipie z Sopotu jedną z czołowych postaci jest Paweł Leończyk, który w tym sezonie zdobywa średnio aż 15,1 punktu, 6,8 zbiórki i 3,1 asysty na mecz - pod względem statystycznym to jego najlepsze rozgrywki w karierze. W TBV Starcie bezpośrednim rywalem dla niego będzie Kacper Borowski - on też gra ostatnio bardzo dobrze. Czy będzie w stanie zatrzymać bardziej doświadczonego przeciwnika?

 

Transmisja spotkania Trefl Sopot - TBV Start Lublin w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie