PŚ w kombinacji: Triumf Graabaka, odległe miejsca Polaków

Szczepan Kupczak, który niespodziewanie prowadził po skokach, zajął 36. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w austriackim Ramsau. Zwyciężył Norweg Joergen Graabak.

Kupczak wylądował na 92. metrze, o 100. centymetrów dalej niż drugi na półmetku Terence Weber. 26-letni juszczynianin miał nad Niemcem przed swoim biegiem 11 sekund przewagi. Najgroźniejsi rywale szybko jednak odrobili stratę do Polaka, a sukcesywnie wyprzedzali go także kolejni przeciwnicy. Ostatecznie zawodnik AZS AWF Katowice zajął 36. miejsce.

Triumfował 11. na półmetku Graabak. Pozostałe miejsca na podium zajęli Niemcy Johannes Rydzek i Fabian Riessle, którzy stracili do zwycięzcy - odpowiednio - 0,3 i 1 s.

Drugi z biało-czerwonych Paweł Słowiok zakończył zmagania na 43. pozycji. Do konkursu nie zakwalifikował się zaś Adam Cieślar.

Najlepszym wynikiem Kupczaka w indywidualnej rywalizacji w PŚ jest 13. lokata, którą wywalczył w ubiegłym roku w Ruce pod Kuusamo. Wówczas rywalizacja toczyła się na dużej skoczni, a do przebiegnięcia zawodnicy mieli 5 kilometrów. W niedzielę skakano na małym obiekcie, a dystans w drugiej części zmagań wynosił 10 km.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie zachował Jarl Magnus Riiber. Norweg w niedzielę po skokach był dopiero 43. i nie wystartował w biegu.