Tokio 2020: Ogień olimpijski będzie płonąć w dwóch miejscach

Inne
Tokio 2020: Ogień olimpijski będzie płonąć w dwóch miejscach
fot. PAP

Podczas igrzysk w Tokio w 2020 r. będą dwa znicze z ogniem olimpijskim - jeden na stadionie płonąć będzie podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia, drugi umieszczony zostanie w centrum stolicy Japonii w pobliżu mostu Yume-no-Ohashi (Most Marzeń) - poinformowali organizatorzy.

Ta druga lokalizacja, znajdująca się w pobliżu mostu przeznaczonego wyłącznie dla ruchu pieszego, pozwoli wielu milionom rodzimych mieszkańców i turystom na przeżycie emocji i atmosfery olimpijskiej rywalizacji poza arenami sportowymi. Ogień zostanie przeniesiony do tego znicza po ceremonii otwarcia i będzie płonął aż do ostatniego dnia zmagań.

 

"Tokyo 2020 wzięło pod uwagę decyzje MKOl, że lokalizacja znicza z ogniem olimpijskim powinna być taka, aby umożliwić jak największej liczbę osób oglądanie symbolu igrzysk bez konieczności zakupu biletów. Biorąc pod uwagę to oraz inne czynniki - bezpieczeństwo i logistykę - zdecydowano, że nadbrzeże dzielnicy Ariake w pobliżu mostu Yume-no-Ohashi będzie idealnym miejscem" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

 

Za znicz na stadionie olimpijskim odpowiedzialny będzie komitet organizacyjny i Japońska Rada Sportu, zaś za drugi władze metropolii tokijskiej.

 

W pobliżu Mostu Marzeń znajduje się m.in. Międzynarodowe Centrum Radiofonii i Telewizji oraz główne centrum prasowe.

 

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września 2020. 

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie