KSW: Erko Jun otrzymał ofertę! Starcie na szczycie świata fitness?

Sporty walki

To byłoby starcie na zasadach MMA, które przyciągnęłoby na trybuny i przed telewizory nie tylko fanów wszechstylowej walki wręcz, ale również kibiców ze świata fitnessu. Akop Szostak (3-2-1NC, 2 KO) rzucił wyzwanie Erko Junowi (2-0, 2 KO), który zaakceptował tę propozycję. Są przesłanki, że do tej walki może dojść już naprawdę niedługo!

W wywiadzie dla Polsatsport.pl kilkanaście dni temu Szostak zdradził, że w gronie jego potencjalnych przeciwników znajduje się ktoś z branży fitness. Warto przypomnieć, że Akop na co dzień jest szanowanym trenerem personalnym, którego w mediach społecznościowych śledzą setki tysięcy fanów.

 

- Wydaje mi się, że wystąpię na początku 2019 roku. Maciej Kawulski zaproponował mi walkę z kimś z mojej branży. Tu wybór jest mocno ograniczony. Jeżeli ludzie się zgodzą, rywal wyrazi zgodę, to podjąłbym takie wyzwanie - mówił Szostak.

 

Oczywiście przy tak sprecyzowanej odpowiedzi pierwszy do głowy przychodzi Erko Jun. Bośniak w debiucie na KSW 44 pokonał Tomasza Oświecińskiego, a na kolejnym wydarzeniu posłał na deski Popka Monstera. Poza klatką szerszej publiczności Jun znany jest przede wszystkim dzięki swoim osiągnięciom właśnie ze świata fitness.

 

W przeszłości Jun stanął na podium w międzynarodowym konkursie Model Universe i trzykrotnie zdobywał tytuł Junior Benelux. 28-latek cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, a jego konta śledzą miliony fanów - na Instagramie ma milion obserwujących, a na Facebooku prawie 4,5 miliona!

 

Na święta Szostak postanowił sprawić prezent pod choinkę sobie i potencjalnemu przeciwnikowi. Złożył rywalowi propozycję walki za pośrednictwem Instagrama.

 

- Erko Jun, zróbmy to! Ty siędo tego urodziłeś, a ja po prostu czekam - napisał.

 

Szostak nie musiał długo czekać na informację zwrotną. - Akceptuję twoją ofertę. Zaczynajmy - odpowiedział.

 

Być może do walki dojdzie już na najbliższej gali KSW 47. Wydarzenie odbędzie się 24 marca w Łodzi. W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji debiutującego w organizacji Szymona Kołeckiego z Mariuszem Pudzianowskim.

 

Szostak miał okazję zadebiutować w organizacji na gali KSW 45. Pojedynek z Jamiem Sloanem został przerwany w pierwszej rundzie po nieintecjonalnym faulu Polaka. Walka została zakończona bez rozstrzygnięcia (ang. No Contest).

 

W załączonym materiale wideo wywiad z Akopem Szostakiem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze