W październiku ulewne deszcze spowodowały na Majorce lokalne powodzie, w wyniku których życie straciło 13 osób. Najbardziej zniszczone zostały Sant Llorenc des Cardassar oraz S'illot.

 

Nadal sam aktywnie angażował się w pomoc mieszkańcom rodzinnych stron, gdzie największych zniszczeń doznały wioski położone 6 km od jego domu. Na terenie tenisowej akademii Nadala w Manacor udzielono schronienia tym, którzy stracili dach nad głową, a zawodnik przekazał władzom gminy Sant Llorenc des Cardassar milion dolarów.

 

- Dla wszystkich ostatnie miesiące były trudne, ale pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo silni będąc razem. Sport jest tą dziedziną życia, która potrafi jednoczyć. Dziękuję wszystkim, którzy wystartowali. Pokazaliśmy solidarność z poszkodowanymi - powiedział Domingo Rosello, trener od przygotowania fizycznego w akademii Nadala.

 

32-letni Nadal jest triumfatorem 17 imprez wielkoszlemowych; French Open wygrał 11-krotnie, trzy razy był najlepszy w US Open, dwa w Wimbledonie i raz w Australian Open.