Weissflog o TCS: Niemcom brakuje takiego skoczka jak Stoch!

Inne
Weissflog o TCS: Niemcom brakuje takiego skoczka jak Stoch!
fot. PAP

Znakomity przed laty zawodnik Jens Weissflog przyznał przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni, że Niemcy mają silną drużynę. W jego opinii trudno jednak liczyć na pierwszy od 17 lat triumf reprezentanta tego kraju.

- Jako drużyna jesteśmy najsilniejsi z Polakami. Ale brakuje nam zawodnika na pierwsze miejsce. Takiego, o którym można powiedzieć, że jest na poziomie Ryoyu Kobayashiego lub Kamila Stocha - stwierdził Weisslfog w rozmowie ze "Stuttgarter Zeitung" i "Stuttgarter Nachrichten".

 

Z niemieckiej ekipy legendarny zawodnik największe szanse przyznaje mistrzowi olimpijskiemu z Pjongczangu Andreasowi Wellingerowi.

 

- Z własnego doświadczenia raczej ufam jemu niż Stephanowi Leyhe czy Karlowi Geigerowi, ponieważ oczekiwania podczas tego turnieju są bardzo szczególne, zwłaszcza wobec Niemców i Austriaków - powiedział.

 

Po raz ostatni reprezentant Niemiec triumfował w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2001/02, dokonał tego Sven Hannawald. Skoczek z Erlabrunn wygrał wszystkie konkursy stając się pierwszym zawodnikiem w historii, który tego dokonał.

 

54-letni obecnie Weissflog, reprezentant NRD i Niemiec, w olimpijskich startach wywalczył trzy złote i jeden srebrny medal. W Turnieju Czterech Skoczni triumfował czterokrotnie - w 1984, 1985, 1991 i 1996 roku. Prestiżowa impreza jest rozgrywana od 1953 roku. Dwie ostatnie edycje wygrał Kamil Stoch.

 

Pierwszy konkurs 67. edycji TCS odbędzie się w niedzielę, 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze