MP w biathlonie: Zwycięstwa Pitoń i Szczurka w biegu ze startu wspólnego

31-letnia Karolina Pitoń oraz 30-letni Łukasz Szczurek (oboje BKS WP Kościelisko) triumfowali w niedzielnych biegach ze startu wspólnego - ostatniej konkurencji mistrzostw Polski w biathlonie w Dusznikach-Zdroju.

Pitoń wyprzedziła o 44,2 s złotą medalistkę sobotniego sprintu 39-letnią Magdalenę Gwizdoń (BLKS Żywiec) oraz o 54,5 19-letnią Joannę Jakiełę (BKS WP Kościelisko). Niedzielna zwyciężczyni dzień wcześniej zajęła czwartą lokatę.

Wśród mężczyzn za Szczurkiem, który w sprincie był dopiero siódmy, uplasowali się Andrzej Nędza Kubiniec (BKS WP Kościelisko) i Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec). Stracili odpowiednio 29,4 i 54,9 s. Z kolei triumfator sobotniej rywalizacji 23-letni Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) aż sześć razy spudłował i ostatecznie zajął siódmą pozycję ze stratą ponad trzech minut do zwycięzcy.