Puchar Hopmana: Federer lepszy od Williams w meczu miksta

Tenis
Puchar Hopmana: Federer lepszy od Williams w meczu miksta
fot. PAP/EPA

Broniący trofeum Szwajcarzy Roger Federer i Belinda Bencic wygrali w Perth z Sereną Williams i Francesem Tiafoe z USA 2:1 w meczu drugiej kolejki grupy B Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw globu drużyn mieszanych. O zwycięstwie Helwetów zdecydował mikst.

Noworoczne zmagania rozpoczęli od singla Federer i Tiafoe. Szwajcar nie dał większych szans partnerowi Williams, pokonując go 6:4, 6:1. Później Amerykanka wyrównała stan rywalizacji, wygrywając z Bencic w trzech setach 4:6, 6:4, 6:3.

 

O wyniku spotkania decydował zatem mikst, w którym set kończy się po czterech wygranych gemach. Szwajcarzy wygrali 4:2, 4:3 (5-3). Rywalizacja par mieszanych była ozdobą dnia, ponieważ po raz pierwszy w historii naprzeciw siebie stanęli Federer i Williams, należący do najwybitniejszych tenisistów w historii.

 

Williams wygrała w Perth oba swoje pojedynki singlowe - w poniedziałek pokonała także Greczynkę Marię Sakkari - jednak Amerykanie przegrali oba mecze 1:2 i nie mają już szans na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i w związku z tym nie wystąpią w finale. Na zakończenie udziału w turnieju zmierzą się z Wielką Brytanią, reprezentowaną przez Camerona Norrie i Katie Boulter.

 

Także Federer był dwukrotnie zwycięski w singlu - wcześniej z Norriem. Szwajcarzy wygrali także oba miksty, prowadzą w tabeli i są bardzo bliscy awansu do finału. W czwartek zmierzą się z Grekami Sakkari i Stefanosem Tsitsipasem.

 

Wynik meczu grupy B
  
  Szwajcaria - USA 2:1
  
  Roger Federer - Frances Tiafoe  6:4, 6:1
  Belinda Bencic - Serena Williams 6:4, 4:6, 3:6
  Bencic, Federer - Williams/Tiafoe 4:2, 4:3 (5-3)
  
            M Z P mecze sety          
  1. Szwajcaria    2 2 0 5-1  11:2
  2. Grecja      2 1 1 3-3  7:9
  3. Wielka Brytania  2 1 1 2-4  5:9
  4. USA        2 0 2 2-4  6:9
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze