Ile kosztują dziecięce marzenia? Horrendalne ceny w Premier League

Piłka nożna
Ile kosztują dziecięce marzenia? Horrendalne ceny w Premier League
fot. PAP

Wyjść na murawę wypełnionego po brzegi stadionu w akompaniamencie swojego idola, gwiazdy światowego futbolu, to marzenie niemal każdego dziecka. Są one jednak bardzo kosztowne, przynajmniej w Premier League. Dotyczy to zwłaszcza kibiców West Hamu oraz Leicester. W topowych klubach sytuacja jest zgoła odmienna.

Dziennikarze BBC zebrali informacje, a następnie opublikowali cennik mówiący o tym ile kosztuje wyjście na mecz z piłkarzem Premier League u boku. I tak oto w West Hamie jest to kwota 700 funtów - najwyższa spośród wszystkich klubów angielskiej ekstraklasy. Nieco taniej jest w Leicester, w którym oferta gwarantuje nie tylko wyprowadzenie dziecka na przedmeczową prezentację, ale również otrzymanie specjalnego pakietu z koszulką zespołu, biletem na mecz oraz zdjęciami z podpisami zawodników. Za "prezent, którego dziecko nigdy nie zapomni" - bo tak brzmi slogan klubu z King Power Stadium, rodzic musi zapłacić jednak 600 funtów.

 

Co ciekawe, na trzecim miejscu pod względem wysokości cen plasuje się Swansea, które w poprzednim sezonie... spadło z Premier League. Młody kibic, który pragnie wyjść przed pierwszym gwizdkiem na murawę Liberty Stadium wespół z piłkarzem musi przekonać swojego rodzica o wydanie 478 funtów. I po myśleć, że po degradacji klub z Walii obniżył cenę...

 

Prawdziwym hitem jest polityka klubu Artura Boruca, Bournemouth. Tam co prawda spełnienie dziecięcego marzenia kosztuje "tylko" 185 funtów, ale oferta nie obejmuje biletu na mecz! To oznacza, że dziecko po zejściu z murawy przed rozpoczęciem spotkania jest wypraszane ze stadionu, jeżeli nie posiada wejściówki.

 

Ów ceny zdaniem stowarzyszeń konsumenckich na Wyspach Brytyjskich są "horrendalne i szalone". - To absolutny skandal, że tylko dzieci z najbogatszych rodzin mogą pozwolić sobie na realizację takiego marzenia - powiedział Martyn James, jeden z przedstawicieli związku ds. Konsumenta w Anglii.

 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wśród większości topowych klubów w Premier League, gdzie ci najmłodsi kibice mogą zaprezentować się szerszej publiczności za darmo. To dotyczy m.in. Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru City, Manchesteru United oraz Arsenalu. We wszystkich tych klubach dzieci wybierane są metodą losowania.

 

Poniżej prezentujemy taryfikator za możliwość wyprowadzenia dziecka na murawę przez piłkarza w poszczególnym klubie Premier League:

 

1. West Ham - 700 funtów
2. Leicester - 600 funtów
3. Tottenham - 405 funtów
4. Wolverhampton - 395 funtów
5. Crystal Palace - 375 funtów
6. Brighton - 350 funtów
7. Burnley - 300 funtów
8. Cardiff - 255 funtów
9. Watford - 250 funtów
10. Bournemouth - 185 funtów

 

Za darmo: Arsenal, Everton, Chelsea, Fulham, Huddersfield, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Newcastle United, Southampton.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze