Mistrz świata na dłużej w ONICO Warszawa

Siatkówka
Mistrz świata na dłużej w ONICO Warszawa
fot. Cyfrasport

Damian Wojtaszek podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa. Aktualny mistrz świata będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy przez kolejne dwa lata, do końca sezonu 2020/2021.

- Bardzo się cieszę, że przez kolejne dwa lata będę mógł występować przed warszawską publicznością. Przed rokiem wróciłem do stolicy po pięciu latach przerwy i uważam, że była to słuszna decyzja. Mamy tu świetny zespół złożony z dobrych zawodników i z każdym sezonem powinniśmy osiągać coraz lepsze rezultaty. Moda na siatkówkę jest tu coraz większa, mamy świetne warunki do pracy. Nic tylko trenować i walczyć o medale. Mam nadzieję, że swoją postawą odpłacę za zaufanie i pomogę drużynie w osiągnięciu stawianych celów - powiedzał libero reprezentacji Polski i ONICO Warszawa.

 

- Damian jest kluczową postacią ONICO nie tylko na boisku, ale i w szatni, więc cieszymy się, że udało nam się go zatrzymać w drużynie. To aktualny mistrz świata, etatowy kadrowicz najlepszej reprezentacji globu, wraz z Pawłem Zatorskim aktualny top na swojej pozycji. Przedłużenie jego kontraktu było dla nas naturalną koleją rzeczy. Damian swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał właśnie w Warszawie i bardzo cieszymy się, że klub ze stolicy jest w stanie zapewnić możliwość walki o najwyższe cele najlepszym zawodnikom w kraju - skomentował nową umowę Damiana Wojtaszka prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

 

Damian Wojtaszek pierwsze siatkarskie kroki stawiał w rodzinnym Miliczu, skąd w 2004 roku przeniósł się do MOS-u Wola. Od 2006 roku reprezentował AZS Politechnikę Warszawską, z którą w 2012 wywalczył srebrny medal Pucharu Challenge. 30-letni obecnie zawodnik trafił później do Jastrzębskiego Węgla, gdzie zdobył dwa brązowe medale PlusLigi oraz brąz i tytuł najlepszego libero Ligi Mistrzów 2014.Kolejnym przystankiem w jego karierze był Rzeszów - w 2016 roku z Asseco Resovią stanął na drugim stopniu podium. Rok później "Mały" wrócił do stolicy.

 

Dla libero ONICO obecny sezon jest już trzynastym w PlusLidze - łącznie wystąpił w 274 meczach (1035 setów). Z Orzełkiem na piersi Damian Wojtaszek gra od 2011 roku - w tym czasie trzykrotnie triumfował w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a w minionym roku wywalczył tytuł Mistrza Świata na mundialu we Włoszech i Bułgarii.

 

CM, onicowarszawa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie