Błachowicz coraz dalej od walki o pas? "Zjadłem go żywcem. Moja kolej"

Sporty walki
Błachowicz coraz dalej od walki o pas? "Zjadłem go żywcem. Moja kolej"
fot. Youtube

Sytuacja w kategorii półciężkiej robi się coraz ciekawsza. Jeszcze kilka miesięcy temu brakowało zasłużonych kandydatów do walki mistrzowskiej, a dzisiaj kolejka chętnych jest bardzo długa. Po gali UFC 232 do grupy zainteresowanych dołączył Corey Anderson (12-4, 4 KO, 8 SUB). Po wygranej z Ilirem Latifim (14-6-1NC, 5 KO, 5 SUB) Amerykanin rzucił wyzwanie aktualnemu mistrzowi Jonowi Jonesowi (23-1-1NC, 10 KO, 6 SUB). Oberwało się m.in. Janowi Błachowiczowi (23-7, 5 KO, 9 SUB)...

W najnowszej aktualizacji rankingu kategorii półciężkiej doszło do pewnych roszad w zestawieniu. Na samym szczycie z pasem mistrzowskim zameldował się Jones, na piątą pozycję awansował Volkan Oezdemir, a na szóstą - Anderson. Wysokie miejsca zachowali natomiast Anthony Smith oraz Błachowicz.

 

Wszystkich wymienionych zawodników łączy jeden element - głośno mówią o mistrzowskich aspiracjach. Najdłuższą serię czterech zwycięstw ma na swoim koncie Polak. Anderson twierdzi jednak, że jego trzy wygrane mają większe znaczenie, bo walczył z zawodnikami z czołowej dziesiątki rankingu.

 

- Jon Jones, nie interesuje mnie, co mówią inni. Jestem dla Ciebie. Smith bił się tylko z Oezdemirem z czołowej dziesiątki. Błachowicz bił się tylko z jednym gościem z TOP 10. Zjadłem go żywcem - napisał Anderson wyzywając na Twitterze do walki Jonesa.

 

Aktualny mistrz kategorii półciężkiej odpowiedział na zaczepki i wpis potencjalnego rywala.

 

- Jesteś pewien, że tego chcesz? - zapytał.

 

- Biorę wszystko - odpisał Anderson.

 Anderson na gali UFC 232 pokonał Latifiego. Warto przypomnieć, że wcześniej do zwycięstw w swoim rekordzie dopisał nazwiska Glovera Teixeiry oraz Patricka Cumminsa. Na gali UFC 191 decyzją sędziów, po jednostronnej walce pokonał Błachowicza, ale warto podkreślić, że w aktualnej formie Polak byłby zdecydowanie trudniejszą przeszkodą do przejścia dla Amerykanina. W wyścigu o upragniony pas mistrzowski jego pozycję poprawia fakt, że aktualnie nie ma zaplanowanego pojedynku.

 

A co z Błachowiczem? Polski reprezentant na razie musi uzbroić się w cierpliwość i skupić n pojedynku z Thiago Santosem. Ewentualna wygrana z Brazylijczykiem i przedłużenie serii do pięciu zwycięstw zdecydowanie polepszy pozycję polskiego reprezentanta w marszu do walki o tytułu. Wydaje się, że sytuację Błachowicza mogłoby poprawić również drobne gierki z czempionem w mediach społecznościowych, ale do tego nikt "Cieszyńskiego Księcia" zmuszać nie może. Do oktagonu Polak powróci 23 lutego.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kulisy gali FEN 38

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie