UFC: Awans Tybury w rankingu kategorii ciężkiej

Sporty walki
UFC: Awans Tybury w rankingu kategorii ciężkiej
fot. Polsat Sport

Marcin Tybura (17-4, 7 KO, 6 SUB) przesunął się z dziesiątej na dziewiątą pozycję w rankingu kategorii ciężkiej organizacji UFC. Wysokie, czwarte miejsce zachował w dywizji półciężkiej Jan Błachowicz (23-7, 5 KO, 9 SUB).

Tybura ostatni raz pojedynkował się w lipcu. Podczas gali w Hamburgu pokonał najwyższego zawodnika organizacji, Stefana Struve'a. Wcześniej miał na swoim koncie dwie porażki z rzędu. Najpierw z Fabricio Werdumem, a następnie z Derrickiem Lewisem.

 

Polak w najnowszym rankingu zamienił się miejscami z Justinem Willisem. Amerykanin na początku grudnia przegrał z Markiem Huntem. Mistrzem wagi ciężkiej jest Daniel Cormier. Za jego plecami znajdują się Stipe Miocic oraz wspomniany Lewis.

 

W dywizji półciężkiej czwartą pozycję zachował Błachowicz, który 23 lutego zmierzy się na gali w Pradze z Thiago Santosem. W tej kategorii nowym mistrzem stał się Jon Jones pokonując na UFC 232 Alexandra Gustafssona. Joanna Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) w dywizji słomkowej zajmuje drugą pozycję. W kategorii muszej zaś jest czwarta.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

 

 

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie