Turniej WTA w Shenzhen: Szarapowa skreczowała w ćwierćfinale

Maria Szarapowa przerwała z powodu kontuzji mecz z Białorusinką Aryną Sabalenką w ćwierćfinale turnieju tenisowego WTA w chińskim Shenzhen (pula 750 tys. dol.). W momencie kreczu Rosjanka przegrywała 1:6, 2:4.

Uraz mięśnia uda jest dużym ciosem dla Szarapowej przed rozpoczynającym się 14 stycznia wielkoszlemowym Australian Open. 31-letnia Rosjanka triumfowała na kortach w Melbourne w 2008 roku.

Był to pierwszy turniej byłej liderki światowego rankingu po ponad trzech miesiącach przerwy. W Shenzhen wygrała wcześniej ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky i Chinką Xinyu Wang.

Sabalenka, rozstawiona w Shenzhen z numerem pierwszym, spotka się w półfinale z inną reprezentantką gospodarzy Yafan Wang. W drugim półfinale zagrają Amerykanka Alison Riske i Rosjanka Zwiera Zwonariewa.

W pierwszej rundzie odpadła Magda Linette. Polka przegrała w niedzielę z Rumunką Soraną Cirsteą 3:6, 3:6.