Puchar Francji: Wysokie zwycięstwo PSG

Nie było niespodzianki w meczu Pontivy - PSG. Goście wygrali 4:0 i zameldowali się w 1/16 Pucharu Francji.

Zespół z piątego poziomu rozgrywkowego nie położył się przed milionerami z Paryża, zwłaszcza w pierwszej połowie. Niektóre sytuacje mogły się nawet podobać. Wystarczył jednak jeden moment, złe zachowanie Sylvaina Jule we własnym polu karnym i goście prowadzili 1:0. 22-letni był ewidentnie na siebie zły, ale kiedy schodził z boiska w 64. minucie kibice pożegnali go gromkimi brawami.

Po przerwie paryżanie dorzucili kolejne trafienia. Najpierw do siatki trafił Neymar, później rzut karny wykorzystał Kylian Mbappe, a wynik na 4:0 dla PSG ustalił Julian Draxler.

Pontivy - PSG 0:4 (0:1)

Bramki: Jule 24 (sam.), Neymar 70, Mbappe 77, Draxler 87.

Pontivy: Daodou - Dahyot (59 Le Nouen), Kerjean, Guevel, Paillot, Le Cunff - Peru (81 Le Ho), Person, Jule (64 Hugues) - Pierre-Charles, Jegu.

PSG: Areola - Kehrer, Silva (80 Bernat), Nsoki - Meunier, Alves, Draxler, Nkunku (63 Diaby), Kurzawa (63 Rimane) - Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Peru - Kurzawa, Nsoki, Bernat.