84. Plebiscyt PS i Polsatu: Który ekspert był najbliżej trafienia "trójki"?

Lekkoatletyka

Przez kilka ostatnich tygodni na stronie Polsatsport.pl można było śledzić typy ekspertów dotyczące poszczególnych lokat sportowców w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Teraz już wiemy, że triumfatorem okazał się Bartosz Kurek, natomiast podium uzupełnili Kamil Stoch oraz Michał Kubiak. Kto był najbliżej wytypowania takiego zestawienia?

Wzięliśmy pod lupę i przeanalizowaliśmy wszystkich ekspertów oraz dziennikarzy, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Tak wyglądały prognozy (wzięliśmy pod uwagę tylko podium):

 

Marian Kmita: 1. Kurek 2. Stoch 3. Włodarczyk 

Robert Błoński: 1. Stoch 2. Lewandowski 3. Święty-Ersetic

Michał Pol: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic

Przemysław Rudzki: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic

Marcin Feddek: 1. Stoch 2. Kurek 3. Zmarzlik

Łukasz Kadziewicz: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic

Jerzy Mielewski: 1. Kubiak 2. Kurek 3. Stoch

Mateusz Borek: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic

Bogdan Rymanowski: 1. Święty-Ersetic 2. Stoch 3. Kurek

Roman Kołtoń: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic

Przemysław Iwańczyk: 1. Kurek 2. Święty-Ersetic 3. Kubiak

Karolina Szostak: 1. Kurek 2. Kubiak 3. Stoch

Maciej Petruczenko: 1. Bargiel 2. Stoch 3. Kurek

Marek Magiera: 1. Kubiak 2. Kurek 3. Stoch

Tomasz Wójtowicz: 1. Stoch 2. Kurek 3. Kszczot

Bożydar Iwanow: 1. Święty-Ersetic 2. Stoch 3. Kubiak

Paulina Chylewska: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic

Tomasz Smokowski: 1. Święty-Ersetic 2. Kszczot 3. Kurek

 

Zacznijmy od tego, że triumfatora Plebiscytu dobrze wytypowało sześciu ekspertów (Marian Kmita, Przemysław Rudzki, Łukasz Kadziewicz, Roman Kołtoń, Przemysław Iwańczyk oraz Karolina Szostak).

 

Jeśli chodzi o dwie pierwsze lokaty, które zajęli Kurek i Stoch, to tutaj grono nieco się zawęża, a znajdują się w nim Marian Kmita, Przemysław Rudzki, Łukasz Kadziewicz oraz Roman Kołtoń.

 

A kto wytypował prawidłowo całą trójkę? Tutaj wielkie brawa dla Jerzego Mielewskiego, Karoliny Szostak oraz Marka Magiery, aczkolwiek nikt nie podał prawidłowo kolejności. Najbliżej tego była nasza dziennikarka, która Kubiaka zamieniła miejscami ze Stochem, typując prawidłowo triumf Kurka. Zarówno Magiera, jak i Mielewski na pierwszej pozycji widzieli natomiast kapitana naszej kadry.

 

Co ciekawe, blisko zwycięstwa w zabawie był Bożydar Iwanow, który prawidłowo umieścił Stocha na drugiej, a Kubiaka na trzeciej lokacie, ale pomylił się co do triumfatora, typując Justynę Święty-Ersetic. Nasza lekkoatletka nie znalazła się na podium, ale prowadzącego Cafe Futbol można zrozumieć, ponieważ aż jedenastu ekspertów prognozowało podwójną mistrzynię Europy w pierwszej trójce.

 

Tak samo blisko, jak Iwanow, był również Iwańczyk, ale ten zamiast Stocha na drugim miejscu umieścił wspomnianą Święty-Ersetic (podobnie jak Rudzki, Kołtoń, Kadziewicz, którzy uplasowali 26-latkę kosztem Kubiaka).

 

Warto zaznaczyć, że końcowego wyboru dokonali przede wszystkim kibice, którzy sugerowali się różnymi kryteriami – począwszy od sukcesów i merytorycznej oceny całego 2018 roku, a skończywszy na fali popularności danego sportowca i indywidualnych upodobań. To tak na pocieszenie dla tych, którym typowanie kompletnie nie wyszło…

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze