Orlen Cup wraca do Łodzi. To będzie wyjątkowy mityng

Inne
Orlen Cup wraca do Łodzi. To będzie wyjątkowy mityng
PAP

Po rocznej przerwie wraca do Łodzi Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup. Impreza odbędzie się w poniedziałek 4 lutego w Atlas Arenie, a zawodnicy rywalizować mają w ośmiu konkurencjach - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej.

Obecny na konferencji medalista olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka zwrócił uwagę, że tegoroczny Orlen Cup będzie wyjątkowy. - Polski Związek Lekkiej Atletyki świętuje w tym roku 100-lecie powstania, a obchody jubileuszowe zostaną zainaugurowane właśnie łódzkim mityngiem - powiedział.

 

Jak dodał, impreza wraca po rocznej nieobecności, ale organizatorzy są pewni, że zagości już w Łodzi na dłużej. - Co roku będziemy się starać dostarczać lekkoatletycznych emocji na najwyższym poziomie - zapowiedział Partyka.

 

Dotychczasowe mityngi lekkoatletyczne w Łodzi pod nazwami Pedros Cup (2015, 2016) i Orlen Cup (2017) na trybunach Atlas Areny gromadziły każdorazowo po ok. 8 tys. widzów. W 2018 roku mityng nie odbył się z powodów problemów organizacyjnych.

 

Prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński ma nadzieję, że tegoroczna impreza będzie początkiem pięciu kolejnych edycji łódzkiego mityngu. Jak powiedział, 4 lutego w Atlas Arenie na pewno nie zabraknie gwiazd światowej "królowej sportu", wśród których nie brakuje Polaków.

 

Podczas Orlen Cup 2019 rywalizacja będzie się toczyć w ośmiu konkurencjach - biegach na 60 m oraz 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn, skoku wzwyż mężczyzn i skoku o tyczce mężczyzn. Wśród polskich gwiazd mityngu mają być m.in.: Ewa Swoboda (60 m), Paulina Guba, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki (kula), Piotr Lisek (tyczka) i Sylwester Bednarek (wzwyż).

 

Z powrotu imprezy do Łodzi zadowolona jest prezydent miasta Hanna Zdanowska. "Bardzo się cieszę, że po rocznej przerwie wraca do nas impreza, która ma już swoją markę, a w Łodzi funkcjonuje od 2015 roku. Zapraszamy na nią wszystkich sympatyków lekkoatletyki" - mówiła na spotkaniu z dziennikarzami.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze