Szarapowa nie przyjedzie do Polski

Tenis
Szarapowa nie przyjedzie do Polski
fot. PAP/EPA

Maria Szarapowa nie przyjedzie do Zielonej Góry i nie zagra w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej tenisowego Pucharu Federacji. Rosjanki wystąpią jednak w bardzo mocnym zestawieniu, a liderka zespołu będzie dziesiąta w rankingu WTA Daria Kasatkina. Zawody odbędą się w dniach 6-9 lutego 2019 roku.

Oprócz Polski i Rosji w turnieju w Zielonej Górze wystąpią reprezentacje Bułgarii, Danii, Estonii, Szwecji i Ukrainy. Stawka jest wysoka, tylko zwycięzca tych zawodów awansuje do kwietniowych baraży o Grupę Światową II. Dwa najsłabsze zespoły spadną do Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej. 

 

Rosjanki powinny miło wspominać wizyty w Polsce, w 2015 roku w Krakowie wygrały z Polska mecz I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji. Do zwycięstwa poprowadziły je wtedy Swietłana Kuzniecowa i właśnie Szarapowa. Tym razem pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych w reprezentacji nie zagra. 

 

Kapitan rosyjskiej ekipy Igor Andriejew ma do dyspozycji kilka doskonałych zawodniczek i z pewnością w Zielonej Górze wystawi bardzo silny skład. Liderką drużyny będzie dziesiąta obecnie kobieca rakieta świata, Daria Kasatkina, zagrają też Anastazja Pawluczenkowa, Anastazja Potapowa, Margarita Gasparian i Natalia Wichliancewa.

 

W ciągu najbliższych godzin powinny zostać ogłoszone składy pozostałych ekip. W szerokiej kadrze Polski znalazło się osiem tenisistek: Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Paula Kania, Magda Linette, Katarzyna Piter, Urszula Radwańska, Alicja Rosolska i Iga Świątek. 

 

Pozostałe reprezentacje biorące udział w rozgrywkach zagrają w tym samym czasie w turnieju w Bath w Wielkiej Brytanii.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze