UFC: Pogromczynie Polek zmierzą się w walce o pas!

Sporty walki

Na gali UFC 237 po raz drugi w roli mistrzyni do oktagonu wejdzie Rose Namajunas (8-3, 1 KO, 5 SUB). Dwukrotna pogromczyni Joanny Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) zmierzy się z Jessicą Andrade (19-6, 6 KO, 7 SUB), która w swoim ostatnim pojedynku pokonała Karolinę Kowalkiewicz (12-3, 1 KO, 2 SUB). Walka o pas kategorii słomkowej odbędzie się 11 maja w Brazylii.

Namajunas po raz ostatni w klatce zameldowała się w kwietniu 2018 roku. Na pełnym dystansie na gali UFC 223 okazała się lepsza od Jędrzejczyk. Wcześniej podczas gali z numerem 217 również pokonała "JJ" zdobywając pas mistrzowski kategorii słomkowej. Aktualnie notuje serię trzech zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni w oktagonie przegrała 30 lipca 2016 roku, a jej pogromczynią na gali UFC 201 była... Kowalkiewicz.

 

W drugiej obronie pasa mistrzowskiego "Thug" zmierzy się z Andrade. Brazylijka, podobnie jak Namajunas, ma na swoim koncie serię trzech zwycięstw. W ostatnim pojedynku pokonała Kowalkiewicz, a wcześniej Tecię Torres oraz Claudię Gadelhę. W kategorii słomkowej Andrade przegrała tylko raz. Na gali UFC 211 od Brazylijki lepsza była Jędrzejczyk.

 

Gala UFC 237 odbędzie się 11 maja w Brazylii. Dokładne miejsce wydarzenia nie jest jeszcze znane.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze