Reprezentantka Szwecji zakończyła karierę i... zmienia płeć. "Nareszcie czuję się wolna"

Piłka ręczna
Reprezentantka Szwecji zakończyła karierę i... zmienia płeć. "Nareszcie czuję się wolna"
fot. PAP/EPA

Wieloletnia reprezentantka Szwecji w piłce ręcznej Louise Sand zakończyła nieoczekiwanie i natychmiastowo karierę oświadczając, że przygotowuje się do długotrwałego procesu zmiany płci.

„Urodziłam się w niewłaściwym ciele i nadszedł moment kiedy już nie mogłam znieść mojego codziennego cierpienia” - powiedziała mediom.

Sand zadebiutowała w reprezentacji Szwecji w 2012 roku, rozegrała w niej 105 meczów i strzeliła 221 bramek. Ostatnio grała w mistrzostwach Europy w grudniu w grupie, w której rywalem Szwedek była m.in. Polska. W poniedziałek zerwała kontrakt z francuskim klubem Fleury Loiret.

 

Piłkarka urodziła się na Sri Lance i w wieku czterech miesięcy została adoptowana przez szwedzkie małżeństwo Sand. - Życie jest zbyt krótkie, aby nie wziąć w swoje ręce problemów, które są możliwe do rozwiązania w dzisiejszej Szwecji. Od dzieciństwa miałam problem ze sobą i zawsze pojawiało się pytanie dlaczego... adoptowana, ciemnoskóra, lesbijka i w końcu transseksualna. Teraz po wyjawieniu mojego drugiego nareszcie czuję się wolna - podkreśliła 26-letnia piłkarka.

 

Przyznała też, że zawsze lubiła chłopięce stroje i fryzury. "Dla mnie moje imię to Louis, a nie jak brzmi to oficjalne - Louise” - zaznaczyła.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie