Szczere wyznanie Buffona: Miałem depresję i epizod z narkotykami

Piłka nożna
Szczere wyznanie Buffona: Miałem depresję i epizod z narkotykami
fot. PAP/EPA

Legendarny bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon w rozmowie z magazynem "Vanity Fair" zdobył się na bardzo osobiste wyznanie. Blisko 41-letni zawodnik PSG wyznał, że w przeszłości cierpiał na depresję. Ponadto mistrz świata z 2006 roku przyznał, że w młodości zdarzyło mu się zażywać narkotyki.

Buffon mimo upływu lat nadal świetnie prezentuje się w bramce paryżan, z którymi związał się latem ubiegłego roku. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu (30 czerwca 2019 roku), ale nie wiadomo, czy "Gigi" zdecyduje się na zakończenie kariery.

 

W rozmowie ze słynnym amerykańskim magazynem "Vanity Fair" utytułowany bramkarz opowiedział o swoich osobistych przeżyciach. Włoch otwarcie mówił, że zmagał się z depresją. - Przez wiele miesięcy nie byłem sobą. Wszystko straciło dla mnie znaczenie. Nikt nie rozmawiał z Gigim, wszyscy chcieli porozmawiać z Buffonem. Nikogo nie obchodziło, co czuję i jaki jestem prawdziwy ja - wyznał 176-krotny reprezentant Włoch.

 

Buffon podał przykład w jaki sposób objawiały się jego problemy. - Kiedyś przed meczem Juventusu podszedłem do naszego trenera bramkarzy i powiedziałem wprost, że nie dam rady wyjść na murawę. Miałem po prostu atak paniki. Gdyby nie pomoc innych osób, nigdy nie udałoby mi się przezwyciężyć moich lęków - zaznaczył legendarny piłkarz, który zmagał się z depresją na początku swojej kariery w Juve.

 

Buffon dał do zrozumienia swojemu rozmówcy, że jako młody człowiek sięgnął po marihuanę. - Tak, raz przytrafił mi się taki epizod. Byłem wtedy bardzo młody i czułem się niezniszczalny – stwierdził 9-krotny mistrz Włoch.

 

W tym sezonie w barwach PSG „Gigi” rozegrał 13 meczów, w których osiem razy został pokonany. Pięć razy zachował czyste konto. Buffon rywalizuje z 15 lat młodszym Alphonsem Areolą, który wystąpił w 14 spotkaniach. Francuz puścił 12 bramek i siedem razy zagrał „na zero z tyłu”.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze