75 lat więzienia dla byłego bramkarza Meksyku

Piłka nożna
75 lat więzienia dla byłego bramkarza Meksyku
fot. PAP/DPA

Omar Ortiz, były meksykański bramkarz został skazany za udział w porwaniach trzech osób. W 2012 roku został aresztowany, a teraz usłyszał wyrok - 75 lat więzienia. Ortiz należał do grupy przestępczej powiązanej z kartelem El Golfo,

Ofiarami Ortiza i jego wspólników padli m.in. mąż i córka znanej piosenkarki z Meksyku Glorii Trevi. Do ich uprowadzenia doszło w październiku 2011 roku. Po długich poszukiwaniach udało się ich uwolnić. 


W 2012 roku były piłkarz został aresztowany. Podczas śledztwa udowodniono mu, że zajmował się pozyskiwaniem informacji o potencjalnych ofiarach porywaczy. Za każdą przekazaną wiadomość płacono mu ponad 4 tysiące funtów. Jak tłumaczył, do podjęcia współpracy z grupą El Golfo skłonił go brak oszczędności z kariery piłkarskiej.

 

Ortiz jeden raz wystąpił w reprezentacji Meksyku, było to w 2002 roku. Był bramkarzem meksykańskich klubów, z których najdłużej grał w Chiapas FC i Club Necaxa. Od 2009 roku występował w CF Monterrey, jednak niespełna rok później został zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie niedozwolonego dopingu. Na boisko już nie wrócił, bo trafił do aresztu. 

 

Trzej wspólnicy Ortiza zajmujący się porwaniami także otrzymały bardzo surowe wyroki, od 50 do 75 lat pozbawienia wolności. 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie