To nie pierwszy raz, kiedy Higuaina przymierza się do klubów występujących w Premier League. Dla wypożyczonego z Juventusu Turyn do AC Milan piłkarza zimowe okienko transferowe może okazać się przełomowe w kontekście zmiany otoczenia. Obecny szkoleniowiec Chelsea Maurizio Sarri już od pewnego czasu ostrzy sobie zęby na 31-latka. Panowie pracowali razem w SSC Napoli w sezonie 2015/16.

 

To właśnie pod wodzą włoskiego trenera Argentyńczyk ustanowił niesamowity rekord strzelając 36 bramek w 35 meczach ligowych. Sarri zna możliwości swojego byłego podopiecznego i bardzo chętnie widziałby go u siebie w drużynie. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za koniecznością ściągnięcia na Stamford Bridge napastnika wysokiej klasy jest niska skuteczność strzelecka snajperów "The Blues". W obecnym sezonie Alvaro Morata zdobył cztery bramki ligowe, z kolei Oliver Giroud wpisał się na listę strzelców tylko raz.

 

Ewentualny transfer Higuaina stwarza nowe możliwości Krzysztofowi Piątkowi do zajęcia jego miejsca w ataku "Rossonerich". We włoskich mediach coraz głośniej mówi się o chęci pozyskania Polaka przez kilka czołowych klubów w Serie A. Do wyścigu o 23-latka mocniej włączył się AC Milan, ale swoje do powiedzenia mają w tej sprawie też Inter Mediolan i Juventus Turyn.

 

Władze Genoi CFC stanowczo zaprzeczają doniesieniom, zapewniając, że ich najskuteczniejszy piłkarz pozostanie w klubie, ale oferty za napastnika spływają nie tylko z Włoch. Potencjalnymi kupcami mogą okazać się takie firmy jak Real Madryt czy FC Barcelona. Piątek w tym sezonie zdobył 19 bramek na wszystkich włoskich frontach i z dorobkiem 13 trafień zajmuje drugie (po Cristiano Ronaldo) miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.