Puchar Azji: Jordania pierwsza pewna awansu do 1/8 finału

Piłka nożna
Puchar Azji: Jordania pierwsza pewna awansu do 1/8 finału
fot. PAP

Reprezentacja Jordanii jako pierwsza zapewniła sobie awans do 1/8 finału odbywającego się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich turnieju o piłkarski Puchar Azji. W czwartkowym meczu grupy B pokonała Syrię 2:0 i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów.

Podopieczni belgijskiego trenera Vitala Borkelmansa są rewelacją fazy grupowej turnieju. Najpierw sensacyjnie pokonali broniących tytułu Australijczyków 1:0, a teraz nie dali szans Syryjczykom. Bramki w czwartkowym meczu zdobyli w pierwszej połowie Moussa Al Tamari i Tareq Zeyad Khattab.

 

Po dwóch kolejkach grupy B Jordania ma sześć punktów i wiadomo, że na pewno wystąpi w kolejnej rundzie. Syria z jednym punktem jest trzecia. Pozostałe dwa zespoły rozegrały jeden mecz mniej - w piątek w tej grupie Palestyna (1 pkt) zmierzy się z Australią (0).

 

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy plus cztery z najlepszym bilansem z trzecich lokat.

 

Turniej z udziałem 24 zespołów podzielonych na sześć grup potrwa do 1 lutego. Mecze rozgrywane są na ośmiu stadionach w czterech miastach - Abu Zabi, Dubaju, Al Ain i Szardży.

 

Cztery lata temu w finale Australia, będąca gospodarzem mistrzostw, pokonała po dogrywce Koreę Południową 2:1. Wówczas w imprezie brało udział 16 zespołów.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze