ME w łyżwiarstwie szybkim: Michalski w czołówce!

Holenderka Antoinette De Jong prowadzi w wieloboju kobiet, a jej rodak Kai Verbij - w sprincie mężczyzn po pierwszym dniu mistrzostw Europy we włoskiej miejscowości Collalbo. Najlepszy z Polaków Piotr Michalski po dwóch konkurencjach zajmuje siódme miejsce.

De Jong wygrała zarówno wyścig na 500 m, jak i na 3000 m i prowadzi przed Włoszką Francescą Lollobrigidą i Czeszką Martiną Sablikovą. Karolina Gąsecka w obu zawodach zajęła przedostatnie, 15. miejsce. Na tej pozycji jest też sklasyfikowana po całym dniu.

Verbij okazał się z kolei dwukrotnie najlepszy w zmaganiach mężczyzn. Na 500 m siódmy był Michalski, a dziewiąty - Artur Nogal. W wyścigu na 1000 m Polacy zajęli, odpowiednio, 10. i 14. lokatę. Michalskiemu te występy dają siódme, a Nogalowi - 13. miejsce w klasyfikacji sprintu.

Rywalizacja w wieloboju kobiet i sprincie mężczyzn dokończona zostanie w sobotę. Medale będą rozdane po wyścigach na 500 i 1000 m mężczyzn oraz 1500 i 5000 m kobiet.

Tego dnia rozpocznie się też rywalizacja w sprincie kobiet (dwa razy 500 i dwa razy 1000 m) i wieloboju mężczyzn (500, 1500, 5000 i 10 000 m). Zmagania we Włoszech potrwają do niedzieli.