Nowakowski chory na celiakię

Siatkówka
Nowakowski chory na celiakię
fot. Cyfrasport

Siatkarz reprezentacji Polski i Trefla Gdańsk Piotr Nowakowski nie zagra w najbliższym ligowym meczu swej drużyny. Jak się okazało, przyczyną nie jest zwykły uraz. Dwukrotny mistrz świata dołączył do grona osób chorych na celiakię, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

"Trzeba wiedzieć kiedy... gluten przestać jeść – nietolerowany. Jak niektórzy pewnie wiedzą, nie zagram w dzisiejszym meczu przeciwko drużynie z Katowic. Z powodu słabych wyników krwi postanowiłem zrobić 'głębsze' badania i okazało się, że dołączyłem do grona osób chorych na celiakię. Czas zatem na odpowiednią dietę, poprawę morfologii i oczywiście powrót na parkiety PlusLigi. Byle szybko" – napisał Nowakowski na swym profilu na Instagramie.

 

 

Celiakia to immunologiczna choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się nietolerancją glutenu, zawartego w zbożach białka zapasowego. Osoby chore na celiakię muszą więc stosować dietę bezglutenową.

 

Miejmy nadzieję, że Nowakowski szybko wróci do dobrej dyspozycji i grę jednego z najlepszych polskich siatkarzy znów będziemy mogli obserwować na parkietach PlusLigi.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze