Gala Siatkarskie Plusy. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Gala Siatkarskie Plusy. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP

Podczas sobotniej gali "Siatkarskie Plusy" przypomniane będą najważniejsze momenty polskiej siatkówki w 90-letniej historii tej dyscypliny sportu. A było ich co niemiara. Polskie drużyny niemal 200 razy stawały na podium najważniejszych międzynarodowych imprez. W sobotę zostaną wręczone pierwsze złote medale, które wybito z okazji 90-lecia polskiej siatkówki. Kto je otrzyma przekonamy się oglądając transmisję w Polsacie, Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Wielkich sukcesów w historii polskiej siatkówki nie brakowało. Zaczęło się w 1964 roku, kiedy dyscyplina zadebiutowała podczas letnich igrzysk w Tokio. To właśnie tam, złotymi zgłoskami w historii polskiej siatkówki zapisała się drużyna trenera Stanisława Poburki. Nasze siatkarki zajęły w turnieju trzecie miejsce i wywalczyły brązowe medale. Ten wynik żeńska reprezentacja powtórzyła cztery lata później podczas igrzysk w Meksyku. Trenerem drużyny był Benedykt Krysik.

 

Pierwszy wielki sukces męska reprezentacja odniosła w 1974 roku. W Meksyku zdobyła mistrzostwo świata. Dwa lata później ta sama drużyna triumfowała na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. "Złotka" Andrzeja Niemczyka w 2003 i 2005 roku wygrały mistrzostwa Europy, w 2009 w ślady pań poszli panowie i też zwyciężyli w mistrzostwach Starego Kontynentu.

 

Ostatnie lata to niesamowite wyczyny juniorów i przede wszystkim dwa złote medale mistrzostw świata wywalczone przez reprezentację mężczyzn.

 

Uroczystość z okazji jubileuszu jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w kraju staje się okazją do przypomnienia wszystkich sukcesów. Podczas gali prowadzonej przez Małgorzatę Glinkę-Mogenthale, Łukasza Kadziewicza i Jerzego Mielewskiego zostaną wręczone specjalne, okolicznościowe medale, które wybito z okazji 90-lecia polskiej siatkówki. Będzie ich w sumie 600, sukcesywnie będą trafiać do najbardziej zasłużonych dla tej dyscypliny ludzi.

 

Imprezę uświetnią występy gwiazd muzyki, m.in. Ewy Farnej, Sylwii Grzeszczak, Eweliny Lisowskiej, Igora Herbuta, Filipa Laty oraz chóru Sound'n'Grace.

 

Podczas Gali Fundacja Polska Siatkówka przeprowadzi również aukcję, z której dochód trafi do Funduszu Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego bez ograniczeń wiekowych, w tym do dzieci, młodzieży i seniorów Polskiej Siatkówki, którym kontuzje uniemożliwiły kontynuowanie kariery sportowej, jak i tym, którzy w jesieni wieku zostali osamotnieni i brakuje im środków do życia.

 

Transmisja gali Siatkarskie Plusy w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport i Polsatsport.pl oraz od godziny 20:05 w Polsacie.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze