Dyrektor generalny FIVB: Polska faworytem do organizacji mistrzostw świata

Siatkówka

Fabio Azevedo jest dyrektorem generalnym FIVB i podczas gali "Siatkarskich Plusów" skomentował kandydaturę Polski do mistrzostw świata w 2022 roku. "Razem z Holandią jesteście faworytami do organizacji tej imprezy. Gospodarza poznamy już niedługo" - powiedział.

Marcin Lepa: Dyrektor generalny FIVB zapytany, który moment w historii polskiej siatkówki wiąże się z jego największymi wspomnieniami i odpowiedział, że początek XXI wieku.
 
Fabio Azevedo, dyrektor generalny FIVB: Jako Brazylijczyk mam w pamięci zwłaszcza występy w katowickim Spodku, rodzącą się potęgę Biało-Czerwonych, dopingowanych przez dziesiątki tysięcy ubranych w szaliki kibiców.
 
Niedawno natknąłem się na ranking, w którym siatkówka zajęła dziesiąte miejsce wśród najpopularniejszych dyscyplin na świecie. Czy tak rzeczywiście jest, czy możemy coś poprawić?
 
Może ten ranking nie do końca oddaje to, co dzieje się w świecie sportu. W czasie igrzysk olimpijskich w 2016 roku siatkówka była numerem jeden pod względem oglądalności. Siatkówka ma wielki potencjał olimpijski obok pływania i gimnastyki.
 
Staramy się i być może już niedługo zorganizujemy kolejne imprezy mistrzowskie. Jak prezydent odniósłby się do możliwych MŚ kobiet?
 
Polska i Holandia są faworytami do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku, gospodarza poznamy już niebawem. Jest także silna grupa państw z Azji, ale wiemy, że dla Polski takie imprezy znaczą bardzo wiele.
 
Cała rozmowa z dyrektorem generalnym FIVB w załączonym materiale wideo.
Marcin Lepa, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze