Dyrektor generalny FIVB: To będą takie mistrzostwa, jakich jeszcze nie było

Siatkówka

Olbrzymią niespodziankę wszystkim siatkarskim kibicom podczas sobotniej gali "Siatkarskie Plusy" sprawił dyrektor generalny światowej federacji (FIVB) Fabio Azevedo, który ogłosił, że gospodarzem mistrzostw świata kobiet w 2022 roku będzie Polska wraz z Holandią.

Takiej informacji nikt się nie spodziewał, a na pewno nie w takich okolicznościach. Włodarze FIVB nie czekali długo na oficjalne ogłoszenie decyzji.

 

- Myśleliśmy o tym, żeby podczas tej gali ogłosić tę informację. Proces wyboru gospodarzy tego turnieju trwał od zeszłego września. Decyzję podjęliśmy tydzień temu i właśnie w trakcie tej uroczystości postanowiliśmy w ramach niespodzianki to zaanonsować - powiedział Azevedo.

 

Dyrektor generalny FIVB zaznaczył, że kobiecy mundial w 2022 roku będzie stał pod znakiem wielu innowacji. - To będą takie mistrzostwa jakich jeszcze nigdy nie było. To będzie znakomity turniej, który pokochają kibice - w wielu aspektach, takich jak prezentacje, marketing i reklama. Mamy już gotowy projekt - powiedział.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie