LSK: Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Rzeszowie

W spotkaniu 13. kolejki LSK siatkarki Developres SkyRes Rzeszów uległy Grot Budowlanym Łódź 2:3. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza, po fatalnej grze w drugim i trzecim secie, zdołały doprowadzić do tie-breaka i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pierwszym secie przewaga przechodziła z rąk do rąk. Po dobrym początku przyjezdnych (5:8, 7:10), do głosu doszły siatkarki z Rzeszowa (15:12, 17:14). W końcówce gra się wyrównała (19:19), a o zwycięstwie łodzianek przesądziła dobra gra w obronie i skuteczność Jovany Brakocević. Serbska atakująca najpierw popisała się dwiema, niemal identycznymi, kiwkami nad blokiem, a następnie skończyła ostatnią akcję seta (22:25).

Druga partia bezdyskusyjnie dla gospodyń, które dominowały na parkiecie. Zadecydowały o tym dwie serie punktowe: najpierw sześciu (10:5), a następnie siedmiu piłek, przy zagrywkach Petji Barakowej (25:15).

W trzecim secie podobnie, po wyrównanym początku, znów przewagę uzyskały gospodynie (10:6, 14:9). Sporym mankamentem w grze łodzianek był brak skuteczności w ataku. Dobrze dysponowane rywalki bezlitośnie to wykorzystały. Końcówka tej partii to dobra, skuteczna gra Michaeli Mlejnkovej, a wynik na 25:19 ustaliła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król.

Czwarta odsłona przyniosła wyrównaną grę obu ekip. Przewagę dwukrotnie uzyskiwały łodzianki, które wykorzystały problemy rywalek z przyjęciem zagrywki. Gospodynie odrabiały jednak straty. Efektowna była seria w końcówce, gdy ze stanu 16:20 wyszły na 22:20 przy zagrywkach Barakowej. Seta zakończyła rywalizacja na przewagi. Wojnę nerwów wygrały łodzianki. Słabszy okres gry miała Zaroślińska-Król, a po drugiej stronie siatki odżyła Brakocević, która skończyła ostatnią akcję tej partii (27:29).

Zwycięzcę tego meczu miał więc wyłonić tie-break. W nim, przy zmianie stron dwa oczka przewagi miały siatkarki Developres SkyRes (8:6), ale łodzianki odrobiły straty (10:10) i uzyskały przewagę. W decydujących momentach nie zawiodła Brakocević, a piątego seta i cały mecz zakończyła zepsuta zagrywka Barakowej (13:15).

Najwięcej punktów:  Katarzyna Zaroślińska-Król (24), Michaela Mlejnkova (22), Jelena Blagojevic (14) – Developres SkyRes; Jovana Brakocevic (32), Anna Bączyńska (13), Gabriela Polańska (12) – Grot Budowlani. MVP: Jovana Brakocević.

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:15, 25:19, 27:29, 13:15)

Developres SkyRes: Magdalena Hawryła, Kamila Witkowska, Jelena Blagojevic, Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Katarzyna Zaroślińska-Król – Agata Sawicka (libero) oraz Dorota Medyńska, Maja Tokarska.
Grot Budowlani: Jovana Brakocevic, Gabriela Polańska, Jaroslava Pencova, Agata Babicz, Femke Stoltenborg, Anna Bączyńska – Maria Stenzel (libero) oraz Małgorzata Śmieszek, Oliwia Urban, Ewelina Tobiasz.

Wyniki pozostałych meczów 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2019-01-11: ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16)
2019-01-11: Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:15)
2019-01-12: Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)
2019-01-30: E. Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec (godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-09: Enea PTPS Piła – BKS Profi Credit Bielsko-Biała (godzina 18.00).