1. Liga siatkarzy: Zwycięstwo Norwida na inaugurację 19. kolejki

W spotkaniu inaugurującym 19. kolejkę 1. Ligi siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał z STS Olimpią Sulęcin 3:0. Goście jedynie w premierowej odsłonie zdołali nawiązać z rywalami wyrównaną walkę.

Piątą w tabeli ekipę z Częstochowy dzieliło od przedostatniej w ligowej stawce drużyny z Sulęcina aż osiem miejsc. Mimo to, pierwszy set miał dość wyrównany przebieg. W końcówce przewagę uzyskali gospodarze i to oni wygrali tę partię, a wynik na 25:20 ustalił mocnym atakiem Łukasz Łapszyński.

W drugiej partii dominowali siatkarze z Częstochowy (11:6, 16:11), a rywale mieli kłopoty ze skończeniem ataków. Piłkę setową wywalczył atakiem ze środka Łukasz Usowicz, a ostatni punkt siatkarze Norwida zapisali na swym koncie po autowym ataku rywali (25:16).

Set numer trzy, podobnie jak poprzedni, toczył się pod dyktando częstochowian. Zwiastował to już efektowny początek, przy zagrywkach Łapszyńskiego (4:0). W dalszej części tej odsłony gospodarze utrzymywali przewagę i spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Piłkę meczową dał as serwisowy Bartłomieja Zrajkowskiego (24:15), a zepsuty serwis rywali zakończył mecz (25:16).

Najwięcej punktów: Łukasz Łapszyński (15), Arkadiusz Żakieta (15) – Norwid; Maciej Kordysz (9) – Olimpia. MVP: Bartłomiej Zrajkowski.

Terminarz i wyniki 19. kolejki 1. Ligi siatkarzy:

2019-01-15: Exact Systems Norwid Częstochowa – STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)
2019-01-16: AZS AGH Kraków – Buskowianka Kielce (godzina 17.00)
2019-01-16: KPS Siedlce – KS Gwardia Wrocław (godzina 18.00)
2019-01-30: APP Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała (godzina 18.00)
2019-01-30: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Tauron AZS Częstochowa (godzina 18.00)
2019-02-06: Stal Nysa – MCKiS Jaworzno (godzina 18.30)
2019-02-13: MKS Ślepsk Suwałki – UKS Mickiewicz Kluczbork (godzina 17.00).