Liga Mistrzów: Klęska ZAKSY w starciu z Lube

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z Cucine Lube Civitanova 0:3 w trzeciej kolejce grupy B Ligi Mistrzów. Spotkanie zostało rozegrane w Arenie Gliwice.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (8:8), przewagę przy zagrywkach Roberlandy Simona uzyskali goście (8:13). W kolejnych akcjach siatkarze Lube utrzymywali dystans (12:18). Gospodarze zerwali się do walki, złapali punktowy kontakt (17:18, 19:20), pięć ostatnich akcji tego seta padło jednak łupem siatkarzy z Italii. Skuteczny blok dał im piłkę setową, a blok Dragana Stankovicia zamknął tę partię (19:25).

Druga odsłona od początku przebiegała pod dyktando ekipy Ferdinando De Giorgiego. W środkowej części straty ZAKSY były już na tyle duże (11:17), że siatkarze Lube mogli kontrolować sytuację. Po asie serwisowym Osmany Juantoreny mieli piłkę setową, a po chwili przyjezdni zatrzymali blokiem atak Łukasza Kaczmarka (17:25).

Set numer trzy nie zmienił obrazu meczu. Po początkowej przewadze ZAKSY (5:4), goście wygrali siedem kolejnych piłek i uzyskali wyraźną przewagę (5:11). W dalszej części seta wicemistrzowie Polski nie mieli wiele do powiedzenia, a goście pewnie zmierzali po zwycięstwo (10:16, 12:18, 15:22). Skuteczny atak Cwetana Sokołowa dał Lube piłkę meczową (18:24), a błąd serwisowy kędzierzynian zakończył trzecią partię (19:25) i całe to jednostronne spotkanie.

Najwięcej punktów: Sam Deroo (11) – ZAKSA; Joandry Leal (14), Cwetan Sokołow (13), Osmany Juantorena (10) – Lube.

Siatkarze ZAKSY, wciąż niepokonani w PlusLidze, we wcześniejszych meczach obecnej edycji Ligi Mistrzów pokonali u siebie VK CEZ Karlovarsko (3:0) i ulegli na wyjeździe Azimut Leo Shoes Modena (1:3). W czwartej kolejce zmierzą się u siebie z Modeną (31 stycznia). Drużyna Lube wcześniej pokonała zarówno Modenę (3:0), jak i ekipę mistrza Czech (3:0) i z kompletem punktów jest liderem tabeli grupy B.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (19:25, 17:25,19:25)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Szymura, Przemysław Stępień, Sławomir Jungiewicz, Brandon Koppers.
Lube: Bruno Rezende, Cwetan Sokołow, Osmany Juantorena, Dragan Stankovic, Yoandy Leal, Robertlandy Simon – Fabio Balaso (libero) oraz Andrea Marchisio, Jiri Kovar, Diego Cantavalli.