Lozano najlepszym piłkarzem roku CONCACAF

Meksykanin Hirving Lozano został uznany najlepszym piłkarzem 2018 roku w strefie Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w plebiscycie konfederacji CONCACAF. Drugie miejsce zajął zawodnik Realu Madryt Keylor Navas, wybrany jednocześnie najlepszym bramkarzem.

23-letni Lozano po raz pierwszy zwyciężył w głosowaniu trenerów i kapitanów drużyn narodowych, dziennikarzy oraz kibiców. Na co dzień występuje w PSV Eindhoven, z którym w ubiegłym roku cieszył się z tytułu mistrza Holandii. Ponadto odegrał ważną rolę w awansie Meksyku do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji.

Najlepszą piłkarką po raz trzeci z rzędu, a czwarty w sześcioletniej historii plebiscytu, uznano Amerykankę Alex Morgan. 29-letnia zawodniczka sięgnęła ze swoją drużyną narodową po zwycięstwo w mistrzostwach strefy CONCACAF. Zdobyła siedem goli w tym turnieju i otrzymała za to nagrodę Złoty But.