Rekordowy transfer Walukiewicza do Włoch potwierdzony!

Piłka nożna
Rekordowy transfer Walukiewicza do Włoch potwierdzony!
fot. CyfraSport

Sebastian Walukiewicz został piłkarzem Cagliari Calcio. Pogoń Szczecin zarobi na 18-latku nawet cztery miliony euro, ustanawiając swój transferowy rekord. Utalentowany obrońca resztę sezonu spędzi w Szczecinie, w nowym zespole zamelduje się latem.

Środkowy obrońca przebojem wywalczył miejsce w pierwszym składzie Pogoni i trafił do grona najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy. Szczecinianie, którzy sprowadzili go na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Legią Warszawa, teraz zarobią na nim nawet cztery miliony euro po spełnieniu dodatkowych klauzul.
 
To zdecydowanie największy transfer w historii "Portowców" - latem poprzedniego roku Jakub Piotrowski został piłkarzem belgijskiego Genk za połowę tej kwoty.
 
Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o sezon, jednak resztę sezonu 2018/2019 spędzi w Szczecinie celem regularnej gry. Na Sardynii Polak zamelduje się latem.
 
 
Mecz towarzyski pomiędzy Pogonią a Cagliari jest jednym z dodatkowych bonusów transferu Walukiewicza do Włoch. Spotkanie odbędzie się w Szczecinie w terminie ustalonym i zaakceptowanym przez obie strony. 
 
Cagliari Calcio to klub występujący w Seria A. Obecnie zespół z Sardynii zajmuje 13. pozycję w lidze. W poprzednich sezonach plasował się na pozycjach 15. i 11. Największą gwiazdą zespołu z Sardynii jest obecnie reprezentant Włoch - pomocnik Nicolo Barella. W przeszłości klub raz zdobywał tytuł mistrza Włoch (1970). 
 
W swojej historii "Duma Pomorza" mierzyła się w spotkaniach Pucharu UEFA z innym włoskim klubem - Hellas Werona. Tamte spotkania miały miejsce w 1987 roku.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze