Wygrany sparing Legii Warszawa w Portugalii

Piłka nożna
Wygrany sparing Legii Warszawa w Portugalii
fot. Cyfrasport

Piłkarze Legii Warszawa wygrali z występującym w trzeciej lidze Portugalii zespołem Clube Olimpico do Montijo 4:1 (2:0) w sparingu, który odbył się na półwyspie Troia, kilkadziesiąt kilometrów od Lizbony. Zgrupowanie mistrzów Polski potrwa do piątku.

egioniści, którzy do Portugalii przyjechali 7 stycznia, zagrali zupełnie innym składem w pierwszej, a innym w drugiej połowie, ale i tak przez większość spotkania mieli przewagę.

 

"Podobało mi się to co dziś widziałem. W zeszłym tygodniu pracowaliśmy bardzo ciężko, narzuciliśmy sobie wysokie wymagania, więc naturalne, że zawodnicy byli nieco zmęczeni i nie mieli wystarczająco dużo świeżości, by robić wszystko to co sobie założyliśmy. Podobało mi się jednak, że na boisku pracowali nad aspektami, które ćwiczyli na treningach" - powiedział trener Ricardo Sa Pinto, cytowany w portalu legia.com.

 

Wrażenie zrobiły szczególnie dwie pierwsze bramki - autorstwa Fina Kaspera Hamalainena i Francuza Williama Remy'ego w końcowych minutach pierwszej połowy. Obaj trafili do siatki efektownymi uderzeniami.

 

"Zdobyliśmy dzisiaj przepiękne bramki, co oczywiście mnie cieszy, ale mam nadzieję, że w równie urodziwy sposób moi piłkarze trafiać będą w ekstraklasie i Pucharze Polski. Potrzebujemy takich goli, by móc wygrywać mecze" - podkreśli portugalski szkoleniowiec Legii.

 

Zajmujący drugie miejsce w tabeli ekstraklasy warszawianie wznowią rozgrywki 10 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe z ósmą Wisłą Płock.

 

Legia Warszawa - Clube Olimpico do Montijo 4:1 (2:0).

Bramki: Hamalainen 35, Remy 45, Agra 81, Carlitos 89 - Beto 88

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze