Stal Rzeszów wygrała ubiegłoroczne rozgrywki drugiej ligi i tym samym uzyskała awans do Nice 1 ligi. Klub z Podkarpacia nie otrzymał jednak licencji ze względu na problemy finansowe. Z tego powodu Polski Związek Motorowy ogłosił konkurs, licząc, że zgłosi się chętny do uzupełnienia luki po Żurawiach. Wśród kandydatów wymieniało się m.in. Polonię Bydgoszcz, OK Kolejarza Opole oraz spadkowiczów z zaplecza PGE Ekstraligi - Euro Finannce Polonię Piła oraz Arge Speedway Wandę Kraków. Niestety, żadna z ekip nie wyraziła chęci startów w tych rozgrywkach.

 

"Uprzejmie informujemy, że w związku z ogłoszeniem konkursu na przyznanie dzikiej karty uprawniającej do udziału w DM I Ligi w sezonie 2019, Prezydium ZG PZM nie dokonało wyboru żadnej oferty" - napisano w komunikacie PZM.

 

Co ciekawe, jedynym chętnym, który zgłosił swój akces w konkursie na dziką kartę był klub z... Rzeszowa. Z wiadomych względów Stal nie była jednak brana pod uwagę, a żużlowcy, którzy byli do tej pory związani z zespołem, m.in. czterokrotny mistrz świata Greg Hancock, zostali wolnymi zawodnikami.

 

W 2019 roku ujrzymy zatem siedem drużyn. Terminarz rozgrywek powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.