Mioduski "utemperuje" Sa Pinto?

Piłka nożna
Mioduski "utemperuje" Sa Pinto?
fot. Cyfrasport

Zachowanie trenera Legii Warszawa budzi ostatnio spore kontrowersje. Ricardo Sa Pinto wprowadził kontrowersyjny regulamin, którego mają przestrzegać piłkarze. To m.in. zakaz oddalania się od klubu na odległość większą niż 30 km (nawet w wolnym dniu), wysokie kary finansowe za nieodebranie telefonu czy zakaz rozmawiania z dziennikarzami. Tym razem zabronił klubowym mediom oglądania sparingu Legii podczas zgrupowania w Portugalii. Właściciel klubu ma przeprowadzić z nim rozmowę wychowawczą.

Wygląda na to, że autorytarnych rządów Portugalczyka ma dość także Dariusz Mioduski. "Przegląd Sportowy" informuje, że właściciel Legii poleciał do portugalskiej miejscowości Troia, gdzie mistrzowie Polski przygotowują się do wiosennej części rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Ma tam rozmawiać z Sa Pinto o jego zachowaniu, kontakcie z piłkarzami i dziennikarzami.  

 

- Prezes i właściciel Legii to jedyna osoba w klubie, której Sa Pinto może posłuchać - czytamy w największym polskim dzienniku sportowym.

 

Mistrzowie Polski rozegrali w Troi dwa mecze kontrolne. Oba wygrali, jednak tematem numer jeden nie jest dyspozycja piłkarzy, a zachowanie ich trenera. Na jego żądanie drugi sparing został utajniony, nie pozwolił nawet na to, by mecz obejrzeli dziennikarze mediów klubowych. Co więcej, z kim i kiedy przyjdzie rywalizować, nie wiedzieli nawet sami piłkarze. Legia wygrała 2:0 z III-ligowym portugalskim Amora FC, jednak o wyniku klub nie poinformował ani w mediach społecznościowych, ani w oficjalnym klubowym serwisie. Wynik i składy podały nieoficjalne portale piłkarskie.

 

Mioduski postanowił zareagować i przeprowadzić ze szkoleniowcem "rozmowę wychowawczą". Już przez sparingiem z Amora FC władze Legii przekonywały Portugalczyka, by na meczu mogli być obecni "klubowi" dziennikarze, na nic to się jednak zdało. Trener decyzji nie zmienił.

 

Legia nie informuje o kolejnych meczach kontrolnych w trakcie przygotowań. Wiadomo jedynie, że zgrupowanie w Troi potrwa do 18 stycznia, a po czterech dniach pobytu w Polsce, mistrzowie kraju wrócą do tej samej miejscowości na drugi obóz przygotowawczy. Ten zakończy się 2 lutego.

 

Pierwszy w 2019 roku ligowy mecz Legia rozegra 10 lutego w Płocku z Wisłą. 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze