UFC: Nunes znowu przejdzie do historii? "Chcę trzeci pas"

Sporty walki
UFC: Nunes znowu przejdzie do historii? "Chcę trzeci pas"
fot. Polsat Sport

Amanda Nunes (17-4, 12 KO, 3 SUB) na gali UFC 232 pokonała Cristiane Justino (20-2, 1 NC, 17 KO) i odebrała jej pas kategorii piórkowej. Posiadając również mistrzostwo dywizji koguciej stała się pierwszą kobietą w organizacji, która dzierżyła dwa tytuły jednocześnie. Teraz Brazylijka zamierza przejść do historii jeszcze raz.

Nunes do 29 grudnia 2018 roku miała w posiadaniu mistrzostwo wagi koguciej. Zdobyła je w walce z Mishą Tate w lipcu 2016 roku. Na UFC 232 zmierzyła się z zabójczą "Cris Cyborg". Już w pierwszej rundzie po brutalnej serii ciosów znokautowała rywalkę i stała się pierwszą posiadaczką dwóch pasów w tym samym czasie w UFC.

Można się było zastanawiać, którego z pasów będzie chciała teraz bronić Brazylijka. Ona jednak może zdecydować się na dużo bardziej odważne kroki. Na Twitterze Nunes opublikowała post, w którym stwierdziła, że planuje przejście do kategorii muszej. Różnica pomiędzy tą dywizją a piórkową wynosi dziewięć kg.


- Dobra, koniec tej zabawy. Planuję zrobić limit kategorii muszej i walczyć o trzeci pas - napisała "Lwica".

Obecnie mistrzynią muszej jest Valentina Shevchenko (16-3, 4 KO, 7 SUB). Nunes w swojej karierze już dwukrotnie z nią wygrywała. Pierwszy raz w marcu 2016 roku (jednogłośna decyzja), drugi zaś we wrześniu 2019 (niejednogłośną decyzją). Peruwianka ostatnio wywalczyła mistrzostwo w pojedynku z Joanną Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB).

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze