Alpejski PŚ: Nieudany powrót Vonn

Amerykanka Lindsey Vonn uplasowała się poza pierwszą dziesiątką w zjeździe alpejskiego Pucharu Świata w Cortina d'Ampezzo. Był to jej pierwszy start po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Zwyciężyła Austriaczka Ramona Siebenhofer. Triumfatorka wyprzedziła o 0,40 s Słowenkę Ilkę Stuhec oraz o 0,46 s swoją rodaczkę Stephanie Venier. Strata Vonn wyniosła 1,19 s.

34-letnia Amerykanka jest najbardziej utytułowaną alpejką w historii. Wygrała 82 zawody Pucharu Świata i brakuje jej jeszcze czterech, aby dogonić absolutnego rekordzistę Szweda Ingemara Stenmarka.

Vonn jest najbardziej utytułowaną alpejką w historii. Wygrała 82 zawody Pucharu Świata i brakuje jej jeszcze czterech, aby dogonić absolutnego rekordzistę Szweda Ingemara Stenmarka.

Vonn zapowiedziała, że po tym sezonie zakończy karierę bez względu na to, czy uda jej się pobić rekord Stenmarka, czy nie. Później dodała, że w sezonie 2019/20 chciałaby jeszcze raz wystartować w samym tylko Lake Louise, gdzie czuje się najlepiej.

Pięciokrotnie wygrywała klasyfikację generalną Pucharu Świata. W ostatnich latach prześladują ją jednak kontuzje, z powodu których opuściła m.in. igrzyska w Soczi w 2014 roku.

27-letnia Siebenhofer trzeci raz stanęła na podium zawodów PŚ, a po raz pierwszy na najwyższym stopniu. Polki nie startowały.