Grosicki asystował przy golu nożycami! Seria Hull przerwana

Hull City nie przegrało meczu w Championship od 24 listopada i pnie się w górę tabeli. Tygrysy nie wygrały jednak swojego siódmego meczu z rzędu, dając się dogonić Aston Villi. Raz jeszcze dużą rolęodegrał Kamil Grosicki, który asystował przy efektownym golu nożycami Evandro.

W sobotę na Villa Park zmierzyły się dwa zespoły, które jeszcze niedawno mierzyły się na poziomie Premier League. Teraz w lepszej sytuacji jest zespół Hull City, który mimo trudnego początku sezonu wyszedł na prostą i jest już o krok od strefy play-off.

W Birmingham było 2:0 dla gości już po 37 minutach. Wynik otworzył najlepszy snajper Tygrysów, Jarrod Bowen. Dziesięć minut później udało się podwyższyć prowadzenie po efektownej akcji Kamila Grosickiego.

Polski skrzydłowy świetnie wypatrzył Evandro w polu karnym, a Brazylijczyk zakończył akcję widowiskowymi nożycami. Wydawało się, że gospodarze już się nie podniosą. Tuż przed przerwą gola kontaktowego strzelił jednak James Chester, a po zmianie stron gospodarze dopięli swego i wyrównali straty: gola na wagę punktu strzelił Tammy Abraham.

Dla "Grosika" była to szósta asysta w tym sezonie.

Aston Villa - Hull City 2:2 (1:2)

Bramki: Chester 45', Abraham 64' - Bowen 27', Evandro 37'