PŚ w Zakopanem: Kubacki najlepszy w serii próbnej! Polacy za Austrią i Norwegią

Inne
PŚ w Zakopanem: Kubacki najlepszy w serii próbnej! Polacy za Austrią i Norwegią
fot. PAP

Seria próbna przed konkursem drużynowym w Zakopanem przyniosła kolejny znakomity występ Dawida Kubackiego. Znajdujący się ostatnio w rewelacyjnej formie polski skoczek może w sobotę poprowadzić reprezentację Stefana Horngachera do triumfu na Wielkiej Krokwi. W serii próbnej lepsi byli Austriacy i Niemcy.

Po nieudanym początku sezonu, Maciej Kot został włączony do reprezentacji Polski na konkurs drużynowy w Zakopanem. Kot osiągnął 121,5 metra. Dobry poziom utrzymywali pozostali podopieczni Horngachera; Kamil Stoch osiągnął 133,5 metra, Piotr Żyła zaś 125,5 m.
 
Najlepszy w serii próbnej okazał się Dawid Kubacki, który ze swoim skokiem na odległość 137 metrów zajął pierwsze miejsce ex aequo z Markusem Eisenbichlerem. Niemiec skoczył dalej (139,5 m), jednak miał wówczas lepsze warunki atmosferyczne.
 
W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej serii próbnej najlepsi okazali się Austriacy (326,8 pkt) przed Norwegami (319,2 pkt) i Polakami (314,6 pkt).
 
W konkursie drużynowym w Zakopanem wystąpi łącznie dziesięć reprezentacji. Na Wielkiej Krokwi obok Polaków wystąpią drużyny z Niemiec, Japonii, Norwegii i Austrii. Stawkę uzupełnią Słoweńcy, Szwajcarzy, Rosjanie, a także Czesi oraz  Finowie.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze