EBL: Kolejny świetny mecz Hindsa! Miasto Szkła pokonało Polpharmę

Jabarie Hinds tym razem rzucił aż 32 punkty i poprowadził Miasto Szkła Krosno do zwycięstwa nad Polpharmą Starogard Gdański 100:92 w pierwszym niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Polpharma rozpoczęła w swoim stylu - szybko i efektownie, a po trójce Kacpra Młynarskiego było już 7:2. Później przewaga wzrastała nawet do dziewięciu punktów dzięki trafieniu z dystansu Justina Bibbinsa. Gospodarze odpowiadali taką samą bronią - chętnie z trójek korzystał Jordan Loveridge. Po 10 minutach starogardzianie wygrywali 26:21. W drugiej kwarcie Miasto Szkła szybko doprowadziło do wyrównania dzięki akcjom Filipa Puta. Ekipa trenera Artura Gronka błyskawicznie powracała jednak do swojej gry i ponownie uciekała rywalom. Hinds oraz Loveridge byli jednak nie do zatrzymania! Kolejna trójka tego ostatniego ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:44 dla drużyny trenera Mariusza Niedbalskiego.

Trzecią kwartę Polpharma rozpoczęła od siedmiu punktów z rzędu Bibbinsa. Później do ataku włączył się jeszcze Tre Bussey. Maciej Bojanowski i Hinds nie dawali za wygraną - ich akcje znacznie zmniejszały straty gospodarzy. Dzięki rzutom wolnym Jaquana Newtona krośnianie przegrywali zaledwie 69:71. Miasto Szkła w czwartej kwarcie utrzymywało lepszą dyspozycję - po zagraniu Petera Alexisa miało już nawet siedem punktów przewagi. Później znowu rewelacyjnie radził sobie Hinds, a starogardzianie nie byli już w stanie odrobić strat. Ostatecznie drużyna z Krosna zwyciężyła 100:92.

Hinds zanotował dla gospodarzy 32 punkty i 5 asyst. Bibbins rzucił dla gości 23 punkty.

Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gd. 100:92 (21:26, 25:18, 23:27, 31:21)

Miasto Szkła Krosno: Jabarie Hinds 32, Filip Put 20, Jordan Loveridge 17, Maciej Bojanowski 11, Peter Alexis 9, Paweł Krefft 6, Jaquan Newton 5, Dariusz Oczkowicz 0, Grzegorz Grochowski 0, Adrian Bogucki 0.

Polpharma Starogard Gd.: Justin Bibbins 23, Tre Bussey 21, Adam Kemp 16, Kacper Młynarski 10, Paweł Dzierżak 7, Daniel Gołębiowski 6, Brett Prahl 4, Filip Struski 3, Adam Brenk 2, Michael Hicks 0