Zwycięstwo Napoli. Piękny gol Milika

W meczu kończącym niedzielne zmagania Serie A Napoli pokonało Lazio 2:1. Błysnął Arkadiusz Milik, który popisał się pięknym trafieniem z rzutu wolnego. Cały mecz rozegrał również Piotr Zieliński.

Gospodarze przystąpili do meczu z Lazio w mocno okrojonym składzie. Z powodu kontuzji nie zagrali Marek Hamsik, Lorenzo Insigne oraz Kalidou Koulibaly. Od pierwszych minut za to pojawili się Milik i Zieliński.

Bardzo dobry początek spotkania w wykonaniu Napoli przełożył się na ich prowadzenie. Po licznych niewykorzystanych sytuacjach wynik meczu otworzył Jose Callejon po podaniu Driesa Mertensa. Hiszpan strzelił swoją pierwszą bramkę w sezonie.

Druga bramka została strzelona w 37. minucie przez Milika. Reprezentant Polski popisał się pięknym trafieniem z rzutu wolnego, wprawiając w zachwyt publiczność zgromadzoną na Stadio San Paolo. Napastnik Napoli strzelił już 11 bramkę na włoskich boiskach.

W drugiej połowie rzymianie odważniej szukali okazji na kontaktową bramkę. Nadzieję na korzystny rezultat dał im Ciro Immobile, który wykorzystał podanie od Joaquina Correi. Lazio jednak szybko przekreśliło swoją szansę w tym meczu, ponieważ 5 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Francesco Acerbi.

Pod koniec spotkania żółtą kartkę zobaczył Zieliński. Ostatecznie wygrało Napoli i umocniło się na pozycji wicelidera. Do pierwszego Juventusu traci sześć punktów. Należy pamiętać, że "Stara Dama" rozegra swój ligowy mecz z Chievo w poniedziałek.

Napoli - Lazio 2:1 (2:0)
Bramki: Callejon 34, Milik 37 - Immobile 65

Czerwona kartka: Acerbi 70 (za drugą żółtą)

Napoli: Meret - Rui, Maksimović, Albiol, Malcuit - Zieliński, Diawara (72' Verdi), Ruiz, Callejon (88' Hysaj) - Milik, Mertens (83' Ounas)

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Luiz Felipe (28' Bastos) - Lukaku (46' Correa), Milinković-Savić (73' Patric), Lucas Leiva, Parolo, Lulić - Alberto - Immobile