LSK: Tie-break rozstrzygnął mecz w Pile

W spotkaniu kończącym piętnastą kolejkę LSK siatkarki Enei PTPS Piła przegrały 2:3 z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. Gospodynie prowadziły w tie-breaku już 8:1, ale rywalki odrobiły straty i rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Premierowa partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Bydgoszczy. Przyjezdne szybko uzyskały przewagę (5:10), którą jeszcze powiększyły w kolejnych akcjach (8:15) dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze w ataku. Wynik na 17:25 skutecznym atakiem ustaliła Ewelina Krzywicka (17:25).

W drugim secie gospodynie poprawiły przyjęcie, co przeniosło się również na skuteczność w ofensywie. Po serii pięciu wygranych piłek prowadziły 10:5, potem 16:11. W końcówce bydgoszczanki zbliżyły się na dwa oczka (21:19), ale świetne zagrywki Anny Stencel pozwoliły pilankom odbudować przewagę (24:19). Partię zakończył błąd Marty Ziółkowskiej w polu zagrywki (25:20).

Set numer trzy od mocnego uderzenia rozpoczęły siatkarki z Bydgoszczy (0:3). Gra szybko się wyrównała, ale w środkowej części seta siatkarki Pałacu znów wypracowały przewagę dzięki dobrym zagrywkom Patrycji Balmas (8:13) oraz Ziółkowskiej (9:16). Gra obu drużyn falowała, lepsze były jednak przyjezdne. W końcówce pewnie zmierzały po zwycięstwo, które stało się faktem po autowym serwisie Klaudii Kaczorowskiej (17:25)

Czwarty set to przez długi okres walka punkt i wynik oscylujący wokół remisu (8:8, 16:16). W końcówce kluczowe akcje padły łupem gospodyń. Partię zamknął skuteczny atak Olgi Strandzali (25:21). Zwycięzcę meczu miał więc wyłonić tie-break, który miał zaskakujący przebieg. Efektownie rozpoczęły go gospodynie, które przy zmianie stron miały aż siedem oczek przewagi (8:1). Wysoka przewaga nieco zdekoncentrowała siatkarki z Piły, które w dalszej części seta miały kłopoty ze skończeniem ataków. Przyjezdne odrabiały straty i złapały punktowy kontakt z rywalkami (11:10), a potem wyrównały (12:12). Pilanki miały piłkę meczową przy stanie 14:12, ale bydgoszczanki doprowadziły do rywalizacji na przewagi i wyszły zwycięsko z tej wojny nerwów (15:17)! MVP: Magdalena Mazurek.

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3  (17:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:17)

Enea PTPS: Marharyta Azizova, Klaudia Kaczorowska, Anna Stencel, Olga Strantzali, Paulina Szpak, Aleksandra Trojan – Anna Pawłowska (libero) oraz Izabela Lemańczyk, Julia Piotrowska
Bank Pocztowy Pałac: Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Magdalena Mazurek, Natalia Misiuna, Patrycja Polak Balmas, Marta Ziółkowska – Monika Jagła (libero) oraz Monika Fedusio, Kinga Różyńska.

Wyniki i terminarz pozostałych meczów 15. kolejki LSK:

2019-01-19: E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

2019-01-19: DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)
2019-01-20: #VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)
2019-01-20: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)
2019-01-20: Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:20)