Nowe informacje ws. Piątka. Polak dogadał się z Milanem, ale czy zrobi to Genoa?

Piłka nożna

Poniedziałek i wtorek są kluczowymi dniami w kontekście transferu Krzysztofa Piątka do Milanu. O tym czy Genoa dogadała się już z Milanem oraz czy sam Piątek uzgodnił już warunki kontraktu z mediolańczykami opowiedziała korespondentka Polsat News we Włoszech - Urszula Rzepczak.

Zawodnik Genoi strzelił w tym sezonie Serie A 13 goli i znalazł się na celowniku wielu renomowanych klubów. Niemal od samego początku był jednak łączony z AC Milan i właśnie tam najprawdopodobniej trafi 23-letni napastnik, który będzie kosztował 40 milionów euro. Tak twierdzi kolejny znany włoski dziennikarz Giovanni Capuano. Na informacje Włocha powołuje się Urszula Rzepczak.

 

- Z tego, co wiemy, to poniedziałek i wtorek mają być takimi dniami, w których będą zawierane ostateczne szczegóły umowy pomiędzy klubami. O ile Krzysztof Piątek jest już po wszystkich rozmowach i jest z Milanem dogadany, to kluby wciąż ze sobą rozmawiają. Chociażby na temat tego czy te 40 milionów zostanie wypłacone jednorazowo. Mówi się, że będą to transze, 10 milionów tego lata, potem 30 milionów, to Milan chce płacić w ratach. To są niuanse dotyczące finansowych spraw między klubami - mówi korespondentka Polsat News.

 

Genoa w poniedziałkowy wieczór zagra z... Milanem, ale Polak nie wystąpi w tym spotkaniu ze względu na nadmiar żółtych kartek. To na pewno okoliczność łagodząca ewentualne przejście Piątka do Mediolanu. A ile nasz napastnik ma zarabiać w nowym klubie? - Czterokrotnie więcej pieniędzy niż do tej pory - mówi Rzepczak. - Sam Krzysztof Piątek jest bardzo ceniony przede wszystkim w Genoi, ale też w całych Włoszech. Jest w czołówce klasyfikacji strzelców Serie A.

 

Łączenie z korespondentką Polsat News we Włoszech w załączonym materiale wideo.

Urszula Rzepczak, psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie