Z Ekstraklasy do 2. Ligi! Widzew wzmacnia się na trzecim szczeblu rozgrywek

Piłka nożna
Z Ekstraklasy do 2. Ligi! Widzew wzmacnia się na trzecim szczeblu rozgrywek
fot. PAP
Łukasz Masłowski jeszcze jako piłkarz Widzewa

Zazwyczaj o ruchach na stanowisku dyrektora sportowego nie mówi się wiele, ale teraz sytuacja jest wyjątkowa. Łukasz Masłowski zamieni bowiem wiosną walczącą w Ekstraklasie Wisłę Płock na drugoligowy Widzew Łódź.

W poniedziałkowe przedpołudnie informację o odejściu Masłowskiego z Wisły przekazał najpierw płocki klub. "1 kwietnia 2019 roku Łukasz Masłowski przestanie pełnić funkcję dyrektora sportowego Wisły Płock" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie zespołu z Płocka.

 

37-latek został dyrektorem sportowym Nafciarzy 1 lipca 2016 roku, a trafił do Płocka z Olimpii Grudziądz, gdzie pełnił podobną funkcję. W trakcie jego pracy na Mazowszu przeprowadzony został między innymi najwyższy transfer w historii klubu, gdy Arkadiusz Reca trafił do występującej we włoskiej Serie A Atalanty Bergamo.

 

Błyskawicznie po tym, jak płocczanie opublikowali informację o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym, ruch wykonał inny klub. Co ciekawe był to drugoligowy Widzew Łódź, który jesień na trzecim poziomie rozgrywek zakończył na drugim miejscu. "Zarząd Widzew Łódź SA informuje, że z dniem 1 maja 2019 roku Łukasz Masłowski rozpocznie pracę na stanowisku dyrektora sportowego klubu" - napisano z kolei na oficjalnej stronie łodzian.

 

Masłowski w Widzewie spędził sporą część kariery zawodniczej. To do tego klubu trafił w wieku niespełna 18 lat z MKS-u MOS-u Zduńska Wola, którego był wychowankiem. W czerwono-biało-czerwonych barwach zadebiutował w ekstraklasie w lutym 1999 roku w zwycięskim meczu z Ruchem Radzionków (2:1). Z Widzewem rozstał się w trakcie sezonu 2001/2002, ale wracał do niego jeszcze dwukrotnie.

 

Do obowiązków Masłowskiego jako dyrektora sportowego łódzkiego klubu należeć będą przede wszystkim "stworzenie profesjonalnego pionu sportowego i zarządzanie polityką transferową klubu".

 

Do czasu objęcia posady w Widzewie Masłowski nie będzie udzielać żadnych komentarzy.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze