Były biathlonista planuje karierę polityczną

Rosyjski biathlonista Anton Szypulin, który w grudniu zakończył zawodową karierę, chce zostać parlamentarzystą. Jak poinformowała agencja RIA Nowosti, 31-letni sportowiec wystartuje we wrześniu w wyborach uzupełniających do Dumy.

Szypulin zdobył w Soczi w 2014 roku złoty medal olimpijski w sztafecie 4x7,5 km, cztery lata wcześniej w Vancouver wywalczył brąz w tej samej konkurencji. W ubiegłym roku w Pjongczangu nie startował, ponieważ jego nazwisko znalazło się w tzw. raporcie McLarena, opisującym proceder dopingowy w Rosji. On sam konsekwentnie zaprzecza, jakoby kiedykolwiek przyjmował niedozwolone substancje

Rosjanin wygrał 21 zawodów Pucharu Świata. W tym sezonie w treningach i występach przeszkodziła mu choroba. Początkowo planował starty do mistrzostw świata w 2020 roku, ale ostatecznie wycofał się z zawodowego sportu w grudniu.

Jego siostrą jest reprezentująca Słowację Anastasiya Kuzmina, która wciąż startuje w zawodach PŚ. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.